Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek jó Bd színterv lenne?

Szerintetek jó Bd színterv lenne?

Figyelt kérdés
[link]

2023. ápr. 5. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Nem kellene nekik semmilyen új színterv, selejtezni kéne már őket a francba, vagy max. személyvonatba még jók lennének a még borzalmasabb ótvar fecskék helyett, de akkor is maradhatna a mostani színük. Más vonatokban (pl. szegedi hibrid IC) normális IC kocsik kellenének helyettük, pl. a Vitézy-féle "Hunjet" beszerzésből, amit persze elkaszáltak, mert túl értelmes ötlet volt.
2023. ápr. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Önmagában nem csúnya, de ez a motorvonatok színterve.

A távolsági vonatok új színterve az IC+-éra hajaz, ha Bd-n szeretnéd implementálni, talán ebből kéne kiindulni: [link]


Személyes vélemény, hogy a fekete ablaksáv jól néz ki mind az IC+ színtervén, mind a motorvonatokén, az már kevésbé, ha ez szétszakítja a mintákat - a kevesebb néha több.

Ha nekem kellene kialakítani a színtervet, akkor a retrofestésű Bd-k színtervét venném alapul a vékony csíkkal - nyilván modernebb formában.

2023. ápr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Önmagában nem csúnya, de ez a motorvonatok színterve.


A távolsági vonatok új színterve az IC+-éra hajaz, ha Bd-n szeretnéd implementálni, talán ebből kéne kiindulni:"


Már ezt sem sikerül tartani, van már halbiból és kerékpárszállítóssá átalakított Bmx-ből is motorvonati színterves....

2023. ápr. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Éppen ezért ez alapján nekem úgy lenne logikus, hogy az IC+ színterv az IC kocsiké, a sárga ajtós meg a személy és gyorsvonati kocsiké. Én nem is festettem volna IC+ színtervet halbira meg Bmx-re.
2023. ápr. 6. 14:34
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én eleve nem csináltam volna két színtervet, de ha már kettő van, akkor kerülném azok egyidejű használatát, vagyis a motorvonatoknak egy, a mozdony vontatta kocsiknak is egy, függetlenül attól, hogy az IC, EC, IR, S50 vagy név nélküli személy.


#3: na erről a sajnálatos eseményről lemaradtam.

2023. ápr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy a többségnek sárga ajtóval jobban tetszik:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__..

2023. ápr. 6. 15:14
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik katyvasz, a másik nem. Szerintem ez jelenti a különbséget (a 20 fős mintán...)
2023. ápr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#5 Egyetértek, nem a vonatnem alapján kellene színezni. Még a MÁV-nál sokkal magasabb színvonalú vasutakon is előfordul, hogy ugyanaz a jármű különböző vonatnemekben is közlekedik, de nálunk aztán meg főleg gyakori, hogy sok helyen az jár, amit éppen sikerül összeszedni.
2023. ápr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!