Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Valaki utazott már vármegyebér...

Valaki utazott már vármegyebérlettel ezeken a vonatokon?: Nyírség Ic, cívis, Napfény Ic. Eddig csak zónázóval mentem, de ott is izgultam, hogy tuti elfogadják-e.

Figyelt kérdés

2023. máj. 8. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyan vonatokon, ahol csak helyjegyes kocsik vannak nem érvényes. Pl Nyírség, Tokaj IC, akkor sem, ha helyszámozás nélküli felár van forgalmasabb napokon. Szeged felé van nem helyjegyes szakasz ugyanabban a vonatban, amiben helyjegyes kocsi is, pl napfény, ott utazhatsz. Menetrendben egy időpontban két vonat jelenik meg, külön soron hozza IC és gyorsvonatként az ilyet.
2023. máj. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég világosan leírták, hogy milyen vonatokon érvényes. Mindenen, amire elég a felár nélküli alapjegy, tehát IC-ken a felár nélküli kocsikban és szakaszokon is. De hogy miért kell egy olyan vonaton izgulni, amin tuti érvényes, mert nincs is feláras része vagy szakasza (zonazó), azt aztán végleg nem értem.
2023. máj. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Zónázón nem izgultam, csak a nyírség ic-re pl már nem mertem felszállni. Nagyon ritkán utazok vonattal, szoval nem értek úgy hozzá.
2023. máj. 8. 18:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A Napfény IC-n vannak nem helyjegyköteles kocsik, a másik két IC-n pedig lehetnek olyan szakaszok, amelyek nem helyjegykötelesek, ott is használható az országbérlet, de érdemes tájékozódni előtte.


[link]


-Feláras vonatok felármentesen igénybe vehető szakaszát igénybe vehetem-e a vármegye- vagy országbérlettel?

-Igen, ha a vonat egy adott szakaszon felár nélkül vehető igénybe, akkor azon (és csak azon) a szakaszon az új bérletekkel is utazhatsz.


-Milyen esetben utazhatok InterCity vonaton is országbérlettel vagy vármegyebérlettel?

-Két esetben.

Vagy akkor, ha az adott InterCity vonaton vannak nem feláras kocsik, ez esetben ugyanis ezekben az új bérletekkel is utazhatsz.

Vagy pedig akkor, ha az adott IC-kocsi ugyan feláras, de bizonyos, a menetrendben megjelölt megállók között a vonat nem feláras járatként közlekedik.

Ilyenkor ezeken a szakaszokon az ország- és a vármegyebérlettel is lehet utazni a vonat nagy részén, arra azonban figyelni kell, hogy még ilyenkor is akadhatnak olyan kocsik a vonaton, amelyek nagyobb kényelmet és valamilyen többletszolgáltatást nyújtanak, ezért csak felár megfizetésével vehetők igénybe – vagyis vármegye- és országbérlettel még a menetrendben szereplő, „nem-IC” útszakaszokon sem utazhatsz rajtuk. Ne félj, ezt a kocsikon jelezni fogjuk!


-Hogyan tájékozódhatok arról, hogy mely InterCity vonatok mely szakaszokon (és mely kocsikban) vehetők igénybe ország- vagy vármegyebérlettel?

-Ezeket a szakaszokat a menetrendi hirdetményekben külön jelöljük, de az érintett szakaszokon természetesen a hangosbemondón keresztül is tájékoztatjuk az utasokat.

A feláras vonatokról további információk ide kattintva találhatók: [link]


---


Attól meg nem félnék, hogy a kalauz nem fogadja el, volt idejük felkészülni, de felszállás előtt őket is meg lehet kérdezni.

2023. máj. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm <3
2023. máj. 8. 19:16
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

A kérdésben: "Eddig csak zónázóval mentem, de ott is izgultam,..."

#3 (kérdező): "Zónázón nem izgultam,..."

Most akkor izgultál vagy nem a zonazón?

2023. máj. 9. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!