Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vezethet valaki vonatot 18...

Vezethet valaki vonatot 18 évesen, érettségi és tanfolyam nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki rendszeresen vezet motorvonatokat Győr környékén, mert van ismerőse a mávnál. Nem tudom ez mennyire legális, de nekem ez nem túl biztonságosnak tűnik.

2023. aug. 31. 00:46
A kérdező szavazást indított:
Illegális
Legális
26 szavazat
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
" mert van ismerőse a mávnál " még mielőtt menne a "kamu kér dés me rt nemtud egyedűl be ind itani eggy Vona tot" csak mondom hogy ez az ismerőse mindig ott van
2023. aug. 31. 00:56
 2/23 A kérdező kommentje:
De a járatot ő vezeti le, gondolom betanulta. Csak eléggé sérti mások igazságérzetét, hogy aki nem vasutas azt leüvölték már azért ha megnézi magának egy jó mozdonyt, ez meg vezetheti mert van ismerőse. Eléggé rávilágít miért is vagyunk a legkorruptabb ország európában
2023. aug. 31. 00:58
 3/23 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván nem legális, de engem nem sért, én nem vágyom ilyen babérokra. Kiképezheted magad te is, ha annyira vonatozni akarsz, valószínűleg ő is azt teszi iskola után. Ügyes a gyerek és nagyon elhivatott.
2023. aug. 31. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
A vezér aki engedi a saját állásával meg egy jó kis büntetéssel játszik....
2023. aug. 31. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

Itt ennek semmi köze nincs az igazságérzethez, meg sértésnek.

A mozdonyvezető egy bűnöző. Potenciális gyilkos. Ki kell rúgni, végleg el kell tiltani, és böttön is kijárna.

2023. aug. 31. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Persze, de csak otthon, a saját telkén.
2023. aug. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

Ez semennyire nem legális!

A mozdonyvezető súlyos szabálszegést követ el ha olyannak adja át a vezetést akinek nem szabadna.

Megvannak a szabályok arra vonatkozóan hogy mikor, kinek, hogyan adhatja át a vezetét. Próbameneteken, ellenőrzéskor, stb. De meg kell győződnie arról hogy annak akinek átadja a vezetést megvannak a szükséges jogosításai.

Jelentsd fel őket a telefontanún!

[link]

Nem is értem a mai fiatalokat. Annó sokmindent meg tudtunk csinálni, mert kb semmi esélye nem volt a lebukásnak. Ma meg mindenhol van kamera, minden bokorban van egy vasútfotós több kamerával, stb. És mégis ennyi esze van valakinek hogy kockáztatja a megélhetését...

Jelentsd fel! Van így is elég sok baleset, nem kell még több!

2023. aug. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
#7, fbre is kirakja az ismerősöm. Mondjuk sok követője sincs. Csak ismerősök látja az is tény. Amúgy valami rokona ha jól tudom, nem ismerőse. Általában stadler járműveket vezet, s10-es személyvonat flirtjét. Nem végig vezeti, de az egy 160-as vonal, mert ha mondjuk Győr - Bakonyszentlászlón vezetne 40-nel azt mondom oké. Én is nagyon vezetnék, kipróbálnám, de nincs ismerősöm.... Nem irigység, csak ő vezethet, én miért nem? Ja mert nincs ismerősöm?
2023. aug. 31. 11:39
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"fbre is kirakja az ismerősöm"

Legalább van róla bizonyíték!

Küld át a face-ját, majd feljelentem én!

Te azért nem vezethetsz, mert nincs jogosítvényod! Nem kell irigykedni arra ha valaki bűncselekményt követ el!

2023. aug. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok közöm van a vasúthoz, de szerény véleményem a vezető annak a kollégának sem engedhető át külön engedély nélkül, akinek minden papírja megvan rá. Mondjuk szoktak is pontosan ugyanazt a vasat vezetni, de most éppen szabin van, utazik a vonaton, és kedve támad rá, vagy a beosztott pihenni kicsit stb.
2023. aug. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!