Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vezethet valaki vonatot 18...

Vezethet valaki vonatot 18 évesen, érettségi és tanfolyam nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki rendszeresen vezet motorvonatokat Győr környékén, mert van ismerőse a mávnál. Nem tudom ez mennyire legális, de nekem ez nem túl biztonságosnak tűnik.

2023. aug. 31. 00:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

[link]


E.1. SZ. UTASÍTÁS

A MOZDONYSZEMÉLYZET RÉSZÉRE


2.5 Felelősség a mozdony vezetéséért


A mozdony vezetésére használatos kezelőszerveket – veszély esetét kivéve – kizárólag az alábbi munkavállalók kezelhetik:

– az önálló szolgálatra oda beosztott mozdonyvezető (vagy biztonságos munkavégzésre alkalmatlanná válása esetén a 2.4. pontban meghatározott munkavállaló), saját felelősségére;

– a felügyelet alatti vezetési gyakorlatra oda beosztott, vasúti járművezetőképzésben részt vevő munkavállaló, kizárólag a megbízás alapján felügyeletet

ellátó mozdonyvezető jelenlétében, annak engedélyével és felelősségére;

– a mozdonyszemélyzet felettese (1.5.3. pont), ha a mozdonyszolgálati beoszthatóság feltételeinek (2.2. pont) megfelel, saját felelősségére.

A fentieken túl a vezetőfülkében tartózkodó minden munkavállaló köteles veszély esetén a szükséges elhárító intézkedéseket megtenni. A vezetés át- és visszavételét

a jármű jól működő fedélzeti berendezésében kell rögzíteni, ennek hiányában a menetokmányba kell bejegyezni.

2023. aug. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Tök jó, hogy 8 osztállyal vonatot vezet, végülis csak több száz ember életével játszik
2023. aug. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Börtönbe nem akarom jutatni, de ma rákérdeztem. Azt mondta engedélyt kapott a MÁVtól? Szerintetek ez igaz?
2023. aug. 31. 14:44
 14/23 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy ő tanuló nem igazi mozdonyvezető. Akkor ez viszont azért érdekes, hogy 8 osztállyal, 18 évesen elkezdheti ezt másnak kellenek papírok.......
2023. aug. 31. 14:44
 15/23 A kérdező kommentje:
De érdekes a sztori nekem, hogy eddig az ismerősével ment mindenhová most hirtelen tanulóvezető lett
2023. aug. 31. 14:45
 16/23 A kérdező kommentje:
Létezik egyáltalán ilyen hogy engedély? Mert ez nekem több sebből vérzik
2023. aug. 31. 14:46
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Tanuló nem lehet, hogy betöltött 20. év kell ahhoz is. Engedélyt néha szoktak kiadni a fülkében való tartózkodásra. Meg mintha nosztalgia vonatokon lett volna ilyen szolgáltatás. De ebben egyáltalán nem vagyok biztos. A vasúttörténeti parkban „vezethetnek” gyerekek is mozdonyt. Az sem veszélytelen, mégis egészen más.
2023. aug. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Engedélyt max arra kaphat, hogy a vezetőálláson utazhasson, de szigorúan ennyi, nem nyúl semmihez, pláne nem vezet csak ott van.
2023. aug. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
3%
Úgy 5-6 éve egy GYSEV-es vonaton utaztunk, talán 1-2 utas volt még rajtunk kívül. A mozdonyvezető behívott a vezetőfülkébe mindannyiunkat (4 tagú család), és a gyerekeknek mutatta, hogy mikor mit kell megnyomni, tekerni stb. Kvázi a gyerekek vezették a vonatot, persze ő végig ott állt mellettük.
2023. szept. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
19. Ebből mit akarsz kihozni? Hogy nem csak egy idióta barom dolgozik a vasútnál, hanem több is?
2023. szept. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!