Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a büntetés ha diák kedvezmé...

Mi a büntetés ha diák kedvezményes bérletem diákigazolvány nélkül használom?

Figyelt kérdés
Megvan az igazolványom, érvényes, csak sajnos otthon hagytam, erre most, a vonaton jöttem rá. Van lehetőség utólag bemutatni, vagy ilyesmi?

2023. okt. 15. 13:24
 1/3 anonim válasza:
0%
hát nem mindig kérték el tőlem egyébként, de nyilván nem fogod tudni utólag bemutatni :D vagy leszállítanak vagy elnézik, ez szerintem a kalauz hangulatától függ
2023. okt. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"15 napon belüli utólagos bemutatás: Azon utasoknak, akik a vonaton munkatársainkkal együttműködtek, de az utazási kedvezményre való jogosultságukat nem tudták megfelelően igazolni, módjukban áll az utasleadási lap és a kedvezményre jogosító okmány / igazolvány 15 napon belüli utólagos bemutatása. Az okmányt pénztárainkban, vagy személyes ügyfélszolgálataink bármelyikén kell utólagosan bemutatni, mely esetben a felszámított díjak helyett csökkentett mértékű, úgynevezett utólagos bemutatási díjat kell fizetni. A csökkentett díj ez esetben mindösszesen 1.300 Ft. Szintén a csökkentett mértékű díjat kell csak fizetnie annak, aki a felszámított büntetést a vonaton már megfizette, a különbség visszatérítéséről pénztárosaink gondoskodnak a kedvezményre jogosító okmány 15 napon belüli utólagos bemutatása esetén."

2023. okt. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Utasleadási lapot kapsz ha nem tudod bemutatni, 8000 a büntetés de ha bemutatod akkor 1500.
2023. okt. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!