Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Naponta használom a tömegközle...

Naponta használom a tömegközlekedést. Jól látom vagy jól veszem észre, hogy kevés az ellenőr Budapesten ? Vagy egyáltalán nincs ? Amit használok járműveket több mint egy éve nem láttam ellenőrt. Más ,hogy tapasztalja ezt ?

Figyelt kérdés
Vagy amikor épp utazok akkor pont nincs rajta. Ez is egy opció lehet.

2023. okt. 21. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Én hetente legalább egyszer azért szoktam látni, leginkább a metróknál. Héveken is néha előfordulnak, de a Pesten kívüli szakaszokon gyakrabban. Buszoknál meg csomó vonalon ugye a sofőr a kalauz úgymond, ha elsőajtós járat. A vonatokon is szoktam látni Pesten belül is akár. Villamoson egyáltalán nem, trolival meg nem járok.
2023. okt. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Kevés az tuti, de azért lehet látni.
2023. okt. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Már a 2000-es évek elején is vidékről toborozták az ellenőröket, de most már Nógrádból vagy Borsodból sem éri meg feljárni nekik, úgyhogy csak ilyen kiégett biztonsági őrök meg hátrányos helyzetűek dolgoznak ellenőrként. Ennyiért mondjuk érthető:

[link]

2023. okt. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Justinianus ***** válasza:
78%

Jól veszed észre. De minek is lennének? Annyival nem vennének többen jegyet (= nem bliccelnének kevesebben), mint amennyit kifizetnének munkabérben.

Metrón csak azért vannak időnként, mert a kevés be- és kijárat miatt valamivel hatékonyabb, mint máshol.

2023. okt. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában inkább a forgalmas vonalakon (pl. 1, 4/6) szoktam találkozni velük.
2023. okt. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Metrókon, illetve 1-es, 4-es, 6-os villamosokon szoktak lenni. A többi járaton megéri bliccelni, mert olyan ritkán vannak, hogy nem fogsz annyit pótdíjra költeni, mint amennyibe a jegy/bérlet kerülne.
2023. okt. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Átlag félévente szoktam látni, ha a metrót nem számítjuk. Tehát ha minden alkalommal kifizetem neki a helyszíni pótdíjat is jobban járok mint minden hónapban a bérlettel. Pedig a 4-6-ost is szoktam használni, az egyik legnagyobb bliccelőtanya. Onnan tudni hogy ellenőr jön, hogy folyamatosan csilingel a jegykezelő gép.
2023. okt. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!