Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Fèl év alatt mennyit nőhet...

Fèl év alatt mennyit nőhet egy bkk-s bírság összege?

Figyelt kérdés
25000-ről mennyire nőhet fél év alatt egy bkk bírság?50000 30 nap után,de utána mennyi időt adnak,vagy mennyi idő után növelnek rajta?(villamoson nem volt jegyem)Beszeretném fizetni ahogy tudom csak jelenleg nem dolgozok.2 hét múlva kezdek és addig csak reménykedni tudok hogy nem lesz több 50 ezernél.És új csekket hol tudok kérni?.Eddig nem küldtek új csekket.Csak azt amit az ellenőr adott a villamoson de az már nem érvényes mert azota felment 50re.(Augusztus végén bírságoltak meg)

dec. 3. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Az ismerősöm kapott 300 ezer Ft-os végrehajtást, vagy fizet, vagy viszik a vagyonát.
dec. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ügyfélközpontban vagy utalással is befizetheted.

[link]


Esetleg próbálkozhatsz méltányossági kérelemmel (nem tudom, hogy a munkanélküliségre hivatkozhatsz-e):

[link]

dec. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár most nézem, hogy a méltányossági kérelem beadási határideje 3 hónap lett volna. 😬

Azért próbáld meg, hátha.

dec. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Fizetési meghagyást kaptál? Mert elvileg úgy van, hogy 30 napod vam befizetni, utána küldenek egy levelet amiben már 50 ezer van és egy végső határidő, ami kb 3 hét. Ha az eltelik akkor megindítják a jogi lépéseket, ami rárakódik az összegre. Bár ha augusztus óta nem történt semmi én már bejátszanám az elévülést, ugyanis ha 1 évig nem történik semmilyen jogi lépés akkor elévül. Persze attól még tartozol, de jogi úton nem hajtható be.
dec. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Helyedben kölcsönkérnék valakitől és azonnal kifizetném a bírságot. Csak magaddal szúrsz ki ha tologatod... Ja és a kölcsönkért pénzt azonnal visszaadnám amint tudom. A nyakamat kitörném, hogy mihamarabb ilyen bírságot kifizessek, mert nem akarom magamat jobban büntetni egy pár száz forintos villamosjegy hiánya miatt.
dec. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
74%
Úgy tudom, iszonyú gyorsan nőnek a bírságok. Nem volt nálam a bérletem (táskacserém volt, a másikban maradt), 2000 ft volt a büntetés, de ha 5 napot vártam volna, már többet kellett volna fizetnem. Csak 5 nap. Fél év alatt nem akarom elképzelni, mennyivel nőtt volna az összeg. Furcsállom, hogy hagytad így elhúzódni, én másnap egyik első dolgom volt keresni egy bkk irodát, hogy befizessem, amit kell.
dec. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!