Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Buszsofőr kötelezhet arra,...

Buszsofőr kötelezhet arra, hogy jegyet vegyek, ha nincs nálam a bérlethez tartozó diákigazolvány?

Figyelt kérdés
Ha otthon felejtettem a diákigazolványomat, de a bérletem nálam van, akkor leszállíthat, illetve kötelezhet arra hogy jegyet vegyek az utazáshoz? (Kp nem szokott nálam lenni kártyával meg nem lehet jegyet venni a buszon). Ha megbüntetnek utána még 15 napig be tudom mutatni az igazolványomat.
dec. 7. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Igen. Ennyi erőből mindenki lobogtathatná másnak a bérletét mindenféle igazolvány nélkül.
dec. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

"Kp nem szokott nálam lenni kártyával meg nem lehet jegyet venni a buszon"


ATM-ből vehetsz fel kp-t vagy vehetsz jegyet online.

dec. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Fel se enged a buszra. Bár a legtöbb esetben nem nézik az igazolványt, ha épp kifogsz egyet aki elkéri megszívod. Inkább fordulj vissza az igazolványért, vagy vegyél jegyet. Mobilon is tudsz, azt kártyával kell fizetni.
dec. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, kötelezhet erre, de általában nem szokták. Például nálam sosincs a diákom és ingyen utazom Budapesten és még sose szállítottak le vagy vetettek jegyet.
dec. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szolovjov ***** válasza:
64%
Valld magad clgánynak és hozzád sem mer szólni a sofőr.
dec. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!