Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha fázisceruzát érintenék a...

Ha fázisceruzát érintenék a vasúti felsővezetékhez akkor is agyoncsapna az áram?

Figyelt kérdés
Számítana valamit, hogy fázisceruzával érintem meg vagy olyan lenne, mint ha puszta kézzel nyúlnék hozzá?

dec. 18. 22:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%

Ha a tested földelve van, akkor agyonvágna.

25 kV van a felsővezetékben Magyarországon, a fázosceruzák párszáz voltra vannak tervezve.

dec. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
95%
Az biztos!
dec. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
96%
Nem kéne hozzáérintened, konkrétan a 25kv már azelőtt bőven áthúzna mielőtt a közelébe érnél vele. Szerinted mikor a hírekben van, hogy felmásznak a vasúti kocsikra aztán csatt, azok direkt megtapogatják a felsővezetéket?
dec. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
91%

Villamosnál, HÉV-nél túlélheted, mert az csak 600 V vagy mennyi.

Nagyvasúton tuti halál.

dec. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%

#3

Gondolod hogy ennyivel eltántoríthatod attól hogy ő is felmásszon és lecsekolja hogy ez valóban így van-e?

dec. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%
Én megpróbáltam, ha meg hát megy. :D
dec. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
57%
megy*
dec. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
14%
Próbáld ki
dec. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
37%

"25kv már azelőtt bőven áthúzna mielőtt a közelébe érnél vele"


Ez nem igaz. De azért az ilyen játékokat inkább valamelyik egyetem nagyfesz. laborjában kéne játszani. Esetleg az Elektrotechnika múzeumban (bár azt hiszem az bezárt vagy mi...)

dec. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Szénné égnél a fázisceruzával együtt. A felsővezetékben kb százszor akkora feszültség van mint amekkorára a fázisceruzákat tervezték.
dec. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!