Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan kell egy vonaton a...

Hogyan kell egy vonaton a leszállási szándékot jelezni?

Figyelt kérdés

S71-es vonat előbb mondta be ,hogy a vonat csak akkor áll meg ha van fel vagy le szálló kérjük leszálási szándékukat előre jelezék.

What? Ilyen vonaton mióta van? Eddig mindig mindenhol megállt es hogyan kell jelezni?


jan. 8. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tíz éve indultak az első feltételes megállók. Az S71-es vonalán Alagimajor egyedül ilyen. Ebben az esetben a vonat kb 40-re lassít a megállónál. Ha jeleztek az utastérben (Flirten az ajtónyitó gombbal) vagy tartózkodik valaki a megállóban, a vonat megáll. Ha egyik sem történik és a menetrendi indulási idő eljött a vonat megállás nélkül tovább halad. Ha korábban érkezett vagy nincs leszállásjelző a vonaton, minden esetben meg fog állni.
jan. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, a #1 kb elmondta.

Még annyit, hogy a leszállásjelző, vagy ajtónyitó gomb az ajtók két oldalán van a Flirten és a Kissen is.

jan. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha megállás előtt nyomod a gombot, akkor leszállásjelzőként funkcionál. Ha megállás után, akkor ajtónyitóként. Értelemszerűen ilyenkor megállás előtt kell megnyomni.
jan. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ahan értem és ha esetleg nem azon az oldalon nyomom meg a gombot mint amerre le lehet majd szállni akkoris jelezni fog?
jan. 9. 10:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4-es: a vonat nem tudja előre, hogy melyik oldalon lesz a peron. Amikor megállt a FLIRT vagy KISS, akkor a mozdonyvezető ki tudja adni a megfelelő irányba az ajtónyitás engedélyezését. Ebből a szempontból mindegy, melyik oldalon lévő gombot nyomod meg, mert ilyenkor nem irányhoz kötött a dolog. Ha megnyomtad a gombot és feltételes megálló következik, akkor a kijelzőn a következő megállóhely neve mellett egy STOP felirat fog megjelenni. Egyébként ha nem feltételes megálló következik, akkor is megnyomhatod megállás előtt a leszállásjelzőt (oldaltól függetlenül), és akkor már megálláskor nyílni is fog az ajtó.
jan. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a régi villamosokon volt probléma egy időben. A vonatokon (és a Combino óta forgalomba állt és felújított villamosokon is) mindegy hol nyomod meg. Van hogy csak abba az irányba jelez ahol nyomtad, de ha a vezető a másik oldalt nyitja "átmegy" a jelzés és ott nyílik az ajtó. De ha már rutinos vagy tudni fogod, hogy az állomásodon hova esik a peron, még a nagyobb állomásokon, mint Kelenföld és Kőbánya-Kispest is nagyjából ugyanott állnak meg, így ott is megtanulható.
jan. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"megállás előtt kell megnyomni."

Időben!! Tehát ne akkor amikor már ott járunk a peron mellett. Ez nem olyan hogy ledobom a vasmacskát és megállunk...

jan. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És BZ-n hogyan jelzünk?
jan. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

8-as:

[link]

Ezt egyszer fotóztam egy Bz-n. Van néhány motor és mellék, amik el lettek látva leszállásjelzőkkel már egész régen. Abban az esetben, ha meg olyan Bz jön, amin nincs leszállásjelző, értelemszerűen a vonat minden esetben meg fog állni.

jan. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!