Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Akárhányszor megyek metróba...

Akárhányszor megyek metróba utazni, mikor kilépek csak mászkáló őröket látok, ellenőröket.? Megszorult a BKK és kevesebbet vesznek fel?

Figyelt kérdés

jan. 11. 13:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%

Megszorulni a BKK? Állami cég, gyakorlatilag amióta létezik veszteséges volt.


De már vagy 5 éve nem jellemző az állandó metró ki- és bejárat ellenörzés. Szúrópróbaszerűen ide-oda még állítják őket, elsősorban a kifelé menőket, hisz ott lehet birságot osztani, de amúgy nem viszik túlzásba.


Sétáló őrök alatt nemtom mit értesz. A 4es metró állomásain vannak biztonsági őrök, franc tudja miért.


Valószínűleg rájöttek, hogy jóval többe kerül az emberek bére mint amennyi bliccelőt kiszűrnek.

Gondolj bele: egy ellenőr fizetése mennyi lehet? Gondolom minimálbér, szóval olyan bruttó 250 körül. Itt a bruttót kell nézni ugye, mert az a cég kiadása. Egy bliccelő büntetése mennyi? Emléékeims zerint 16.000 forint. Azaz minden egyes ellenőrre 15-16 elkapott és behajtott blicelés kell ahhoz, hogy ne legyen veszteséges a dolog. Nyerni még semmit nem nyertek vele, csak a veszteséget nullázták.

Ha meg valaki bliccel? Az nem pénzkiadás, csak bevételtől való elesés.

jan. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Már elég régóta megszorult, amint látod. A jegyárakat is megemelték, meg a MÁV-ot se fizették ki a BB elfogadásáért, amiből most az egész mizéria van.
jan. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igen egyetertek, de ahogy irtam, ezek a setalo lutykáló jarorok minek vannak fizetve akkor? Nem oket kene elkuldeni es felvenni ellenoroket?


Vagy csak kiepiteni ilyen atjaro kapukat es csak ervenyesitettel lehet tovabbmenni, azt nem tudom miert fulladt be a deakon amugy. Munkaerot megsporol, bliccelest elkeruli, kotelesek rendesen berletet venni vagy hasonlo.

jan. 11. 13:52
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

3, ht az a kapu az már nagoyn régóta tervben van.

Én 2012-ben érettségiztem, már a középiskolás éveimben is volt, hogy a Corvinon kialakítottak ilyen kapus rendszert próbaüzemre. Azóta már vagy 3x volt ilyen próbaüzem.

De anyám mesélte, hogy már a 80as években is volt ilyen próba:D

Nem lesz ebből semmi:D


Azoknak az őröknek van valami dolga, az tuti.

Ami azt illeti... nekem gyanús, hogy a 2-es és 3-as metróban van vészjelző gomb, ha valaki a sínre esett, de a 4es metróban sak tűzjelző van. Úgyhogy ha tippelni kéne, ezek az emberek helyettesítik a vészjelzőt. AMi... elég érdekes gondolat:D

De mint írtam, az ellenőrökkel semmivel sincs előrébb a cég, tök fölösleges őket alkalmazásban tartani.

jan. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

4


Na mi a fene, van aki nem csak telozik a metron? :)

jan. 11. 14:13
 6/16 A kérdező kommentje:

Amugy egyszer volt nagy novekedes az ellenorok szamaban, amikor covid-nem covid idoszak volt, mert sokan melot kerestek, masodallast, de valaki elment WOLTba, valaki elment ilyen szallitonak, es egy jo par fiatalt lattam ~18 - 25 evesek akik ellenoriztek. Ma mar ha latok is egyet az is 30 as evei veget nyomja ha no, ha ferfi erdekes modon, akkor kb. 30 eves.


Ja azt a jelenseget meg - nem vagyok mizoginista (nogyulolo) - de a nok egyszeruen valamiert sokkal jobban szeretnek izmoskodni mint a ferfi ellenorok. Ezt sosem tudtam pszichologiailag hova rakni. Talan dominanciat akarnak mutatni, hogy ok a "hatosag"-hoz alig tartoznak ha egyaltalan max felhivhatjak oket de mire kiernek.. Regen volt az, hogy rendor ment ellenorrel meg a 4-6 os villamoson sokszor leginkabb. De ez mikor. 14 - 16 ban?


Azota nem lattam ilyet.

jan. 11. 14:18
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
#4 az M4-es vonal teljesen automata. Ha 30 centisnél nagyobb tárgy esik a sínekre azonnal áramtalanítja a síneket, a közeledő szerelvény vészfékez. Sokkal nagyobb eséllyel ment életet, mint a gomb megnyomására támaszkodó rendszer ahol reakcióidő is van, mire valaki odaér a gombhoz és megnyomja 3x agyoncsapja az áram az áldozatot. A járkáló emberek biztonsági őrök, nem ellenőrök, tojnak rá hogy bliccelsz-e. Az ő dolguk az, hogy ne kerüljön porszem a komplex, teljesen automata gépezetbe például úgy, hogy az utasok visszatartják az ajtót (ha 3x nem sikerül zárni letilt és az egész vonal leáll), vagy dolgokat dobálnak a sínekre (szintén leáll az egész vonal tőle). Sokkal egyszerűbb az egész vonalat kinyírni mint a kézi vezérlésűn, kell ember oda aki ezekre a potenciális problémákra tud reagálni és elhárítani (a legtöbb esetben úgy, hogy ráüvölt a retinensre).
jan. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7


Visszafele gondolva at a koncepciodat, en oszinten ebben ketelkedem. Azok az "orok" alig latom hogy valami csinalnanak. Rendszeresen utazok 4-es vonalon, senkire nem szoltak semmiert. Legtobbszor ugy neznek ki mint akik unatkoznak es setalnak. Volt akit lattam leult aztan telozott. Gondolom meg van tiltva nekik, hogy leuljenek, mert ulni nem latom oket, az az egy meg le*arta az egeszet, kapott TB-t, kapott penzt (egy ideig) aztan elkuldtek, mert ult vagy nem tudom lehet meg dolgozik.


Szoval en szkeptikus vagyok ebben amit irsz azokrol jarkalo orokrol.


A tobbit egyebkent honnan tudod? Legyszi ne "logika" meg "jozan paraszti esz" az a 30cm. :)

jan. 11. 14:26
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

7es, áh, köszi, akkor a titokra fény derült:D


6, Kérdező

Női munkaerő.

Az én tapasztalatom az, hogy a nők sokkalta szabálykövetőbbek a munkában, sokkal pontosabban végzik a munkájukat. Ez persze nem igaz mindenkire, de a lébecoló kollégáim többsége férfi (beleérte magamat XD), a pontatlan munkák többségét férfiak adják ki a kezükből, míg a csajok gyorsabban, pontosabban dolgoznak és jobban tisztában vannak a munkával kapcsolatos instrukciókkal, előírásokkal, szabályokkal.

Banknál férfi ügyintéző rendre csak szivat és garantálja, hogy vissza kelljen menni egy hét múlva, hgoy valaki megcisnálja rendesen amiért ott vagyok:D


ha egy ilyen attitűdű nő kerül be ellenőri pozícióra, akkor ő azét van ott, hgoy ellenőrizzen és ha nincs jegyed, megbüntessen. Ennyi. Nem akarja ellazázni, nem akar "na, jófej leszek, elengedlek" nagylelkűséget játszani, csak simán betartja és betartatja a szabályokat és kész.


Szerintem mi férfiak hajlamosak vagyunk ilyen szabályok uralta helyzetben is felülírni a protokollt és jófejnek lenni... mindenféle indok nélkül. Mert amúgy tényleg semmi nem indokolja, elvégre kihágásról van szó, de valahogy... nem számít annyira, hogy megérje energiát belefektetni:D


De ha belegondolsz, valójában pont az a jó ellenőr, aki alaposan ellenőriz és ha bliccelőt talál, azt megbírságolja vagy nem engedi meglógni. Tulajdonképpen ez az ellenőrök lényege, ha ezt nem végzik el, gyakorlatilag teljesen fölöslegesek.

jan. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Es hogy nem engedi meglogni? Mi van ha kulfoldi es nem beszeli a magyart es azt hiszi, hogy kekeckedni akarnak vele vagy leszoljak mert feka? Tegyuk fel angolul is alig ert es tovabb megy.
jan. 11. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!