Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyire jellemző a vonatoknál...

Mennyire jellemző a vonatoknál, hogy megvárják egymást, és ilyenkor az indulási idő ("A" vonat késése esetén a "B" vonaté) csak tájékoztató jellegű?

Figyelt kérdés
jan. 12. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahol nincs feltüntetve hogy “csatlakozásra nem vár” ott megvárHATja pl a helyi vonat az intercityt. Te az intercityn tudod jelezni a jegyvizsgálónak, és akkor szólnak a diszpécserek a személyvonatnak, hogy várja meg a vonatot, ha lehetséges
jan. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Legfeljebb kis településeken átfutó kisvonat várja meg a központi városból, ha át kell szállni, és másképp nem jutsz tovább.
jan. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, jelenleg 10 percet kötelező várni a csatlakozó vonatra, ha feltételezhető, hogy lesz átszálló. (Régebben 15 perc volt.) De ha az aznapi utolsó vonat, akkor rengeteget, akár egy óránál többet is. Ha valamiért nem akarják megváratni a másik vonatot, akkor a jegyvizsgáló végigmegy a vonaton, és megkérdezgeti az embereket. (Én már többször találkoztam ilyennel.) Első körben a jegyeladásokat is meg lehet nézni, de ez önmagában nem elég, mert bérlet esetén ez nem mérvadó.

A menetrendben van egy jel, hogy "csatlakozó vonatra nem vár". Ez nagyjából úgy néz ki, hogy fekete négyzetben van fehér kör. Ezt fontosabb vonatok, pl. IC-k esetén alkalmazzák.

jan. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapesetben nem várnak. Az alacsonyabb rendű vonat megvárhatja a magasabb rendűt (pl személyvonat az IC-t) akkor, ha jelzed a jegyvizsgálónak, hogy melyik vonatra szállnál át és ha úgy ítéli meg mindkét vonat jegyvizsgálója, akkor megvárnak. Rendkívüli esetben fordítva is lehetséges, de csak akkor, ha a vasúttársaságnak felróható okból késik a személyvonat, ami ellen tehettek volna, de nem tettek. Például én egyszer az S36-on Ferencváros állomáson kényszerültem 15 perc várakozásra, mert egy "különjárat" feliratú emeletes vonatot vártunk be, amin eléggé felfokozott volt a hangulat, legalábbis kívülről szemlélve. Akkor végigmentek a vonaton és megkérdezték, hogy van-e átszálló Győr felé a Kálmán Imrére. Volt, így megvárt minket.
jan. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Cegléden pár perc késést meg szokott várni a Szegedre menő IC, de fordított irányban a Debrecen felé menő IC és IR is.

A menetrend egyébként minden esetben csak tájékoztató jellegű, de azért nem csak a látszat kedvéért van, ha tudják, betartják.

jan. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Justinianus ***** válasza:
100%

Nagyon, annyira hogy a késések nagy részét a csatlakozásra várás okozza.

Pl. a kör IC Szerencsen felsővezetéki zárlat/biztosítóberendezési hiba/egy renitens utas/egy letört csapórúd/ellopott kábel miatt 10-15 perc késést kap, és emiatt Nyíregyházán kettő, Debrecenben három, Püspökladányban kettő, Szolnokon három, Cegléden egy csatlakozó vonat indul összesen 120 perc késéssel, azután ezek a késve induló vonatok a sok esetben egyvágányú pályákon, ill. csatlakozó/végállomásokon átviszik a késést (továbbgyűrűző késés) további tíz vonatra, további 120 perc késést okozva.

jan. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!