Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi értelme a helyjegyen belül...

Mi értelme a helyjegyen belül annak, hogy hova ülhetsz le?

Figyelt kérdés

Alapvetően a helyjegynek van értelme szerintem is, mert azt jelenti, hogy te kifizetted azt a felárat, ami garantálja, hogy ülni fogsz a vonaton. Viszont annak nem értem mi értelme, hogy megmondják, hogy a 74-es székre ülhetek le? Miért nem elég csak a helyjegy, aztán meg oda ülhetsz ahova akarsz? A kaller meg csak szimplán felállítja azt, akinek nincsen helyjegye, és kész.

De én személy szerint rühellem, ha emberek foggal-körömmel ragaszkodnak pont ahhoz a székhez, ahova ülni akarnak. Ha egy 4-esben a folyosó mellé szól a jegyem, és az ablak mellé ülök, akkor fixen kicsapják a balhét, hogy márpedig neki az ablak mellé ül a jegye, ő oda fog ülni. Vagy a kedvencem, hogy full üres az IC, felszáll valaki, akinek pont oda szól a jegye ahol én ülök, és képes felállítani...


Ennek mi értelme így? Nem lenne egyszerűbb, ha mindenki kedvére ülhetne le bárhová a helyjegy válása után?



jan. 17. 17:57
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
#10 Igen, én is csináltam már ezt. De akkor meg jön a válasz, hogy az ő helyén is ülnek, és kezdődik is az ördögi kör. A kaller az ilyen helyzetet 2x is úgy oldotta meg, hogy keressek egy szabad helyet én is az IC-n....
jan. 17. 18:42
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
De ha mindegy hova ülsz, akkor miért az ablak mellé ültél, és nem a te helyedre a folyosó mellé?
jan. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Ha én a moziban a 7. sor 5. székre veszek jegyet, akkor miért kellene a 2. sor 13. széken vagy a 21. sor 1. széken ülnöm? He?

A HELYjegy nem ülési jog megváltása jegy. Az adott ülésre váltott, nem akárhová.

jan. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi értelme szerinted nem oda ülni, ahová a jegyed szól?
jan. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
94%
És ha minden helyjegyet eladtak, és a helyjegyes utasok közül te szállsz fel utolsónak, akkor majd végigjárod az egész vonatot, hogy megtaláld azt az 1 db szabadon maradt ülést?
jan. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Van azért itt baj a kérdezőnél :)


Én mondjuk családostul utazva utálom, ha egy nem helyjegyes vonaton gyerekestül, csomagostul végig kell járni a vonatot (de legalábbis több szakaszt), hogy együtt ülhessünk. Na ezért jó, hogy konkrét helyet lehet előre foglalni!

jan. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo miert nem valaszolsz a 12-es kerdesere? Szimpla kerdes, csak szamodra nyilvanvaloan megvalaszolhatatlan, mert egesz eddig azt bizonygattad h neked teljesen mindegy hova ulsz..😅

Nevetseges vagy.

jan. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
78%

"De akkor meg jön a válasz, hogy az ő helyén is ülnek, és kezdődik is az ördögi kör."


Én se vagyok egy kigyúrt, kopasz, brutál alak, akitől megijednek az emberek, de valahogy soha senki nem akart ezzel érvelni nekem ilyenkor. Vagy c.... osztályú honfitársaink voltak? Mert abban az egyetlen esetben megérteném, hogy nem akartál nézeteltérésbe bonyolódni velük.

jan. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Troll...

Le KELL 💩💩

jan. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"De ha mindegy hova ülsz, akkor miért az ablak mellé ültél, és nem a te helyedre a folyosó mellé?"


Szerintem ez csak a szokásos "leültek a helyemre" fétises őrült. Minden héten feltesz valami ezzel kapcsolatos kérdést.

jan. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!