Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kellő udvariasság, praktikus...

Kellő udvariasság, praktikus segítség volna a leszálló utastömeg részéről, hogy amikor kinyitja az ajtókat a jármű ne mint a csürhe minden irányba menjenek, hanem engedjék a járműre felszállni igyekvőket is a járműhöz érni?

Figyelt kérdés

Konkrét példa 4-6 villamos Nyugati tér tömeg zúdul lefelé lépcsőn aluljáróba, a felfelé közlekedőknek esélye sincs feljutni, mert mindenhol érkeznek le az emberek.

A lezúduló tömegből vannak megsértődve ha fel akarsz menni és így valakivel szemben összeakadsz. Mondjuk 5 ember fér el egymás mellett a lépcsőn egyszerre, és a felfelé menők egy embernyi sávot szeretnének hogy felfelé használhassanak.

Ráadásul felfelé menni mindig nehezebb és pl. öreg nénit cekkerrel megakasztja a tömeg a feljutásban veszélyes is lehet.



febr. 8. 12:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
37%

Nem a leszálló utasok hibája, ha nem érsz oda időben.


Az persze igaz, hogy a gyalogosoknak is illene megtanulni a jobbra tartás szabályát. Ez kétségtelen. Viszont ebben a konkrét szituációban azt mondom, hogy ők azért közlekedtek így, mert ők is siettek. Meg te is siettél. A te sietséged nem fontosabb másokénál.

febr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%
Valóban jó lenne kicsit koordináltabban mozogni, de nagyon kiváncsi vagyok, hogyan szeretnéd ezt elérni.
febr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

1. Nem olvastad figyelmesen?

Öreg néni nem siet hanem fel akar jutni az aluljáróból táskákkal, és a leözönlő tömeg nem biztosít számára egy embernyi helyet hogy fel tudjon menni a lépcsőn. Ez hol kulturált közlekedés?

Mögöttem jött én vágtam neki az utat, mert nem mert menni.

febr. 8. 12:22
 4/23 anonim ***** válasza:
44%

#3 "engedjék a járműre felszállni igyekvőket is a járműhöz érni?"


A jármű bent áll. Te meg még sehol sem vagy. Tehát késésben vagy. Ha odaérsz időben, akkor egyrészt feljutsz a lépcsőn még azelőtt, mielőtt a leszálló tömeg megérkezne.


Értem, hogy mi a problémád a lépcső elfoglalásával, egyet is értek ezzel, viszont ennek semmi köze ahhoz, hogy te késésben vagy és miattuk nem tudsz sietni. Két külön téma.

febr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
30%
A pestiek bunkók, és azok is maradnak. Tisztelet a kevés kivételnek.
febr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

4. Ha két külön téma akkor miért ismételgeted oktalan?


Nem is írtam hogy késésben vagyok, csak hozzá költötted.


Ha valaki szimplán közlekedni szeretne pl. nem elérni egy járművet hanem arra visz az útja miért kéne kiszolgáltatottnak lennie a közlekedésben, neki is ugyanannyi joga van arra menni.

febr. 8. 12:51
 7/23 anonim ***** válasza:
28%

Egy udvarias nép nem így viselkedne.

De mi magyarok vagyunk. :-))))

febr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
74%
#7 Hülyék mindenhol vannak, ráadásul minél nagyobb egy tömeg, annál hülyébb.
febr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
59%
A villamosmegálló méretével van a legfőbb gond. Ha bejön egy IC annyian lesznek, hogy már várakozás közben se férnek el a megállóban. Aztán megjön a villamos, leszállna róla a tömeg, de hova? Megy a dulakodás ezerrel, a villamos meg lekési a lámpát.
febr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
12%

#6 "Nem is írtam hogy késésben vagyok"


Valóban? Azt írod szeretnéd használni a lépcsőt, hogy el érd azt a villamost, amelyik már bent áll és a leszállók meg már ballagnak le a lépcsőn. Te meg még a villamos közelében sem vagy. Idézem: "járműre felszállni igyekvőket". Ha igyekezni kell, akkor késésben vagy.


Ne nézd hülyének az embert.

febr. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!