Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha udvariasságból kienged...

Ha udvariasságból kienged valaki, de a biciklis ezt figyelmen kívül hagyja, ki a hibás?

Figyelt kérdés
Kis utcáról kanyarodtam volna egy forgalmas, kétsávos útra Budapesten. Rengetegen voltak, araszolva haladtak, esélytelennek tűnt, hogy valaha ki tudok menni. A szélső sávban megállt egy furgon, intett, hogy menjek, kienged. Körülnéztem, majd elindultam, ekkor mögülle/mellőle ott termett egy kerékpáros, tekert, tekert. Beletapostam a fékbe, szerencsére ő is, így nem lett baj. De ha ilyen helyzetben elütök egy kerékpárost, akkor ki a hibás? Mennek, mint az eszement, néha lehetetlen felkészülni rájuk.
2022. jan. 31. 11:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
A Kresz nem ismer olyat, hogy elsőbbségről lemondás, így egyértelműen te lettél volna a hibás, hisz ő védett úton haladt.
2022. jan. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Te lettél volna a hibás, mert nem adtál elsőbbséget a kerékpárosnak.
2022. jan. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
A biciklisnek egyáltalán nem kell figyelembe vennie azt, hogy téged kiengedett e valaki
2022. jan. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
A biciklis nem mondott le az elsöbbségéröl, ezért te lettél volna hibás
2022. jan. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%

"Mennek, mint az eszement, néha lehetetlen felkészülni rájuk."


Ez többnyire az autósokkal sincsen másként :))))

2022. jan. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

Jól írják, itt csak te vagy a hibás.

A biciklisnek is elsőbbséget kell adnod.

2022. jan. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
57%
KRESZ szerint te, viszont ő meg törött kezével törölgetheti a vért a törött orráról, azaz számára ez sovány vigasz. Motorral és bicajjal nincs elsőbbséged, csak ha megadják. Ezt volt bicajos és motoros futárként mondom. Sok ezer km-t bicajoztam meg motoroztam Budapesten. Ha úgy közlekedtem volna, mint ahogy a te példádban a bicajos, mostanra már tuti lett volna néhány balesetem. Rengeteg az idióta, figyelmetlen, türelmetlen autós, furgonos. 2 keréken közlekedve számítani kell rá, hogyha egy autós elenged egy másik autóst, akkor az nem fog téged látni, számítani kell az ilyenre, egyértelműen olvasható helyzet. Másrészt meg nem tudjuk a pontos helyzetet, az emberi szem nem úgy működik, mint egy kamerafelvétel. Van egy fókuszban lévő rész, ahova az ember figyelme összpontosul, azon kívül lévő dolgokat az agy nem feltétlenül dolgozza fel. Nekem volt már olyan a kiskörúti bicajúton, hogy a lámpámat néztem, mert tudtam, hogy nemsokára vált, majd egy gyökér jobbra kanyarodott a Gerlóczy utcára, utolsó pillanatban kicsit ki tudtam térni, de így is végigkarcolta a pedálom a kocsi oldalát és tengelytörésem lett. Azzal védekezett, hogy dehát indexelt és nem ismerte el a felelősségét. A kiérkező rendőr elmagyarázta neki, miért ő volt a hülye. Én abszolút nem láttam, hogy indexel, mert máshova összpontosult a figyelmem, nem a dugóban álldogáló autók oldalára.
2022. jan. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
52%
(még az utolsó válaszomhoz: mivel ő is megállt, ezért valószínűleg sikeresen olvasta a helyzetet. Mázlid volt. Amúgy tedd fel ezt a kérdést úgy, hogy kicseréled a bicajost kamionosra. Úgy is még kérdéses a válasz? Ugyanaz a kettő helyzet KRESZ szempontjából)
2022. jan. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
34%
Ez ennyire nem egyértelmű. Megvizsgálandó, hogy a biciklis szabályosan előzte-e meg a furgont; ha igen,akkor te vagy a hibás, ha nem, akkor már árnyaltabb a kép.
2022. jan. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Persze, én is magamat hoznám ki hibásnak, hisz a biciklis nem is láthatta hátulról, hogy a furgonos int nekem, hogy jöjjek, jöjjek nyugodtan. Meg úgy általában, akinek elsőbbségadás táblája van, az a hibás. Mázlim volt, hogy ő is fékezett.

Csak felbosszantott, hogy araszoló autók mellett ilyen gyorsan mer jönni. Mondjuk szerencsére nem kezdett el hisztizni/csapkodni a kocsit, szóvak remélhetőleg legközelebb ha Bubira ül jobban megválasztja a sebességét.

2022. jan. 31. 12:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!