Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Március 1-től megszűnt a...

Március 1-től megszűnt a kedvezményes diákjegy vonatra?

Figyelt kérdés

A máv app csak bérletet hoz fel diákkedvezménnyel, ergo aki levelezőn egyetemre jár, annak az eddigi 50%-os jegy helyett teljes árút kell vennie?

Eltűnt a kisgyerekkel utazók kedvezménye is, csak a nagycsaládos maradt…

Miért kell szívatni az embereket?


márc. 2. 02:57
 1/7 Justinianus ***** válasza:
37%

Egyszerűsödött a rendszer.

9 millió 600 ezer ember jobban járt, százezer rosszabbul.

Na most te a százezerben vagy.

Vigasztaljon, hogy 9 millió 600 ezer jobban járt. :)

márc. 2. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
14-25 éves korig az életkor igazolásával mindenki 50%-os jegyet vehet, akkor is, ha nem diák. A diákigazolványnak jelentősége 14 fölött a kedvezményes bérletek esetén van.
márc. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Az lemaradt, ha elmúltál 25, akkor a levelezős diák már nem ad kedvezményt. Kisebb távolságra a megyei napijegy, nagyobbra az országos lehet megoldás.
márc. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
7%

14 és 25 éves kor között jogosult vagy 50 százalékos kedvezményre, ha jegyet vásárolsz, függetlenül attól, diák vagy-e. Ha elmúltál 25, csak teljes árú jegyet tudsz venni.


Ha nappalin tanulsz, kortól függetlenül vehetsz országbérletet 90 százalékos kedvezménnyel.

márc. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
A levelezős kedvezmény megszűnt, de van helyette Vármegye24 és Magyarország24 napijegy, ami a legtöbb esetben jobb mint az 50%-os menettérti jegy. Ráadásul ez nem csak az iskola és a lakóhely között érvényes, hanem bárhova. Illetve ha előre tájékozódtál volna, február 29.-én még vehettél volna 60 napra előre levelezős jegyeket. Én is ezt csináltam tavaly nyáron, amikor az országbérlet érvényes lett IC-re, de cserébe jelentősen megemelték a helyjegy árát. Még június végén megvettem a filléres helyjegyet egész júliusra, aztán felhasználtam az országbérlettel.
márc. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
13%
25 alatt 50%-os kedvezménnyel tudsz utazni. Ennél nagyobb kedvezmény hova kéne?
márc. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
89%

Miért a 25 éves koron rugózik mindenki? Nem logikus, hogy levelezőn 25 év felettiek is tanulnak?

Kérdező, ugyanebben a helyzetben vagyok, engem is felhúzott a dolog. Gyakorlatilag az egyetlen kedvezményt vették ezzel el, amire jogosultak voltunk. :(

márc. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!