Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az országbérletet milyen...

Az országbérletet milyen tömegkozlekedési járművökön lehet használni?

Figyelt kérdés
ápr. 6. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Volánbusz MÁV-START MÁV-HÉV GYSEV
ápr. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A MÁV-Start, GySEV, MÁV-HÉV járatain belföldi utazás esetén. Helyjegyes vonatokon a helyjegyet meg kell váltani, első és prémium osztályon is érvényes a megfelelő emelt árú helyjegy megváltásával.

Volánbuszon a környéki (kék), helyközi és távolsági buszokon érvényes belföldi utazásra. Helyközi buszon településen belül (helyi viszonylatban) is érvényes. Kiegészítő jegyet nem kell váltani az országos járatokon. Helyi járatokon (amik egy település határán belül közlekednek) akkor érvényes, ha azon a helyközi tarifa van, ha helyi tarifa akkor nem.

A BKK, Esztergom és Zalaegerszeg helyi járatain érvényes.

Szegeden a Tram-Trainen érvényes a teljes vonalon, helyi viszonylatú utazás esetén is. A többi járatra (például a nagyrészt párhuzamosan közlekedő 2-es villamosra) nem érvényes.

A Weekendbusz bizonyos járatain is elfogadják.

ápr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Volánbusszal óvatosan. Én pofára estem egy Zeg-Bp járaton, nem engedtek felszállni, mert nem volt ülőhely. Először az elővételi jegyesek szállhatnak fel a járatra, ha marad hely, mehet a bérletes. Hát, nekem nem maradt. Online a nyugdíjas, rokkant tud helyet foglalni, az országbérletes meg nem. Ha nincs a közelben jegypénztár, vagy zárva van, könnyen meg lehet szívni.
ápr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A Metróra érvényes?


Villamosra is jó nem csak a busz-vonat?

Úgy tudom a BKV 100as reptéri buszt nem vehetem igénybe csak.

ápr. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!