Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A FLIRT-ös és KISS-es mozdonyv...

A FLIRT-ös és KISS-es mozdonyvezetők mikor szoktak füttyenteni a légsíppal?

Figyelt kérdés
Nekem mindig mosolyt csal az arcomra ez a jópofa füttyentés, kíváncsi vagyok, hogy pontosan milyen esetekben használják. Mostanában mintha gyakrabb lenne, nemrég egy állomáson hosszan fütyülve haladt át egy KISS, de van, hogy úgy érkezik vagy indul a FLIRT, hogy van rövid sípszó. Egyszer, mikor leszálltam, és elsétálás közben odanéztem a vezetőállás oldalsó ablakához, hogy ki ül benn, akkor én is kaptam egy füttyentést, de emlékszem egy utazásra, ahol viszonylag fiatal vezér vitte a FLIRT-öt, ő minden állomáson nyomott rövid sípot. Milyen esetekben használják a légsípot? Szeretném egyszer felvenni videóra, csak pont akkor nincs fütty, amikor veszem...

ápr. 10. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt, a 121. oldaltól nézd.

A rövid hangjelzés elvileg a vonat indul jelzés akarna lenni.

De dudálnak, sípolnak már össze-vissza, sokszor azt sem tudják minek. Köszöngetnek fűnek-fának.

Légsíp majd' minden gépen van. Azért van hogy a fenti utasításban szereplő hangjelzéseket egy utasokkal teli állomáson ne a nagy kürtökkel kelljen leadni. Páran ott kapnának infarktust, többen mehetnének gatyát cserélni, stb. A légsíppal kultúrált körülmények között lehet kommunikálni a külvilággal, tolatószemélyzettel, váltókezelőkkel, stb.

ápr. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Justinianus ***** válasza:

"viszonylag fiatal vezér vitte a FLIRT-öt, ő MINDEN ÁLLOMÁSON nyomott rövid sípot."

Ezek szerint nem ismerte az utasítást.

"a fenti utasításban szereplő hangjelzéseket egy utasokkal teli állomáson ne a nagy kürtökkel kelljen leadni."

Utasokkal teli állomáson semmilyen hangjelzést nem kell adni, kivéve a "Figyelj " jelzést (egy hosszú hang) abban az esetben, "ha adását személy-, vagyon- vagy forgalombiztonsági ok szükségessé teszi." Ebben az esetben viszont éppen az a lényeg, hogy jó hangos legyen.

"A rövid hangjelzés elvileg a vonat indul jelzés akarna lenni."

Az valóban a "Vonat indul" jelzés, csakhogy menetrend szerinti megállás és indulás esetén semmi ilyesmit nem kell adni, úgyhogy a fiatal vezér a FLIRT-ön nem volt hézagmentesen tisztában az utasítással.

ápr. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az olyan állomásokon ahol a vonat előtt mászkálnak át az emberek, ott gyakran szoktak fütyülni.

Budapesten ilyen talán Rákosrendező.

ápr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha jó csajt látnak, tapasztalat :D
ápr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszöngetnek fűnek fának 😂😂🤣🤣
ápr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!