Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy buszsofőr munkája stressze...

Egy buszsofőr munkája stresszesebb, mint egy mozdonyvezetőé?

Figyelt kérdés
Ugye a buszsofőr sok emberrel találkozik, hiszen elöl szállnak fel, tőle veszik a jegyet, mondhatni egy légtérben van az utasokkal, csak egy fél fülke választja el. Ezzel ellentétben a mozdonyvezetőnek nem kell interaktálódnia az utasokkal, hiszen a mozdonyban, motorvonat/vezérlőkocsi esetén is egy elzárt vezetőállásban van. De vajon tényleg nem annyira stresszes egy mozdonyvezető munkája, mint egy buszsofőré?

febr. 10. 09:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Igen, mivel az utakon több a hülye mint a síneken. Bár egy jó pár embert már utól ért a vég a síneken is.
febr. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is stresszesebb ráadásul a buszsofőr egyedül van a vonaton pedig szokott személyzet pl. kaller is lenni ezért probléma esetén van segítség. De a fő ok amit te is említettél.
febr. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Seila ***** válasza:
88%
Stresszesebb, de viszont a mozdonyvezetőt sűrű időközönként küldik vizsgáztatásokra az előírások betartása végett, így neki ez a stressz hogy megfeleljen az ilyesmiken.
febr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem csak az utas stresszeli a buszvezetőt, hanem a többi közlekedő, meg maga a vezetés.

A mozdonyvezető egy nyílt utat kap, ami le van zárva, más (elvileg) nem tud rátévedni. Neki csak azt kell nézni menet közben, hogy lát-e valami oda nem illő dolgot, ami miatt vészfékeznie kellene. Nem kell kormányozni, kátyút kerülgetni, szemből az ő sávjában előzőre figyelni, szarvas miatt fékre lépni, stb. Gyorsítás-lassítás, ennyi alapvetően. Még arra is van példa, hogy a mozdonyvezető pár pillanatra hátramegy a géptérbe valamiért, miközben száguld. Vagy kiáll a nyitott ajtóba brunyálni, szintén menet közben. Buszsofőrnél ez aránylag ritka...

febr. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Seila ***** válasza:
57%

4

"Vagy kiáll a nyitott ajtóba brunyálni, szintén menet közben."


Azért ennyire nem kell már kerekíteni, ez nem igaz.

febr. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

5

Vasutas vagyok, szóval láttam már mozdonyvezetőt... Nem láttam ugyan személyesen, de ők maguk mondták. És férfiak voltak, mert nők esetében nem hittem volna el.

febr. 12. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 BécsiFehér válasza:
79%

4,6

Akkor addig hogy nyomogatta az éberségjelzőt? Anélkül megáll a vonat.

febr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%
Nem tudom. Lehet, hogy tolatási állásba kapcsolta, nem tudom, lehet-e azt menet közben. Viszont kollégám egyszer, mikor tehervonattal ment ki valahová, megdöbbenve mondta utána, hogy a mozdonyvezető egyszer szó nélkül hátrament a géptérbe, és addig csak ő (a kolléga) volt elöl. Tehát valahogy csak meg lehet oldani.
febr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 BécsiFehér válasza:
27%
Azt olvasom, hogy az éberségjelzőt be lehet állítani, hogy 45 mp-ként szólaljon meg, és akkor még van 10 mp, hogy nyugtázzuk, különben megáll a vonat. Lehet, hogy ezen az időn belül voltak. Azért az félelmetes, hogy anélkül ment a vonat egy darabig, hogy nem volt elöl a "vezér".
febr. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
38%
Az nyilván olyan helyen történt, ahol nem volt átjáró vagy egyéb "fontos" dolog, és ezt tudta is az illető. Legrosszabb esetben egy őzet elüt, de az ellen meg úgyse lehet semmit se tenni.
febr. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!