Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A buszsofőr nem köteles...

A buszsofőr nem köteles elfogadni az aprót ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A hétvégén utaznom kellett, 465 Ft volt a jegy, én kiszámoltam előre, 21 db érme volt, abból 18 db 20 Ft-os. Felszállok, fizetek, és azt mondja a sofőr, hogy egy címletből max. 10 db-ot köteles elfogadni.


Én meglepődtem, de mondtam, hogy sajnálom, nem tudok mást adni, hisz nem volt nálam semmilyen más fizetőeszköz. Ő meg visszavonta a jegyem, visszaadta a pénzt, és mondta hogy menjek. Azt hittem le a buszról, de nem, előre, helyet foglalni. Azt sem tudtam mi van, gondolkoztam, végül mivel nem foglalkozott velem tovább, hiába maradtam ott, fogtam magam és hátra mentem. Ellenőr szerencsére nem volt, de ha lett volna, nem tudom mi történt volna.


Normális eset ez az egész? Mennyivel egyszerűbb lett volna elvenni a pénzt, meg ideadni a jegyet... Akinek ennyire derogál az apró, meg számolgatni azt, az ne menjen sofőrnek, ez is hozzátartozik a munkaköréhez. De legalább jól jártam.


ápr. 23. 21:47
 1/6 anonim válasza:
én többször is fizettem már marék apróval, sokszor meg se számolják, szóval át akart verni
ápr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A VOLÁNBUSZ üzletszabályzata szerint a Szolgáltató meghatározott pénzérme

és/vagy meghatározott címletű bankjegy használatához kötheti a szolgáltatás igénybevételét.

Hogy ez mennyi, nem közlik. És az is kérdés, hogy melyik buszvezető tartja be, és annyit fogad-e el, amennyit a Szolgáltató meghatározott?

ápr. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi jogszabályok szerint készpénzes fizetés esetén egy fizetés alkalmával legfeljebb 50 érmét köteles valaki elfogadni, vagyis a 21 érme ezen bőven belül van.
ápr. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

↑ 3/ válasza: „A jelenlegi jogszabályok szerint készpénzes fizetés esetén egy fizetés alkalmával legfeljebb 50 érmét köteles valaki elfogadni” (2024. ápr. 23. 23:12)

Igen, ha kereskedő, de a közösségi közlekedési szolgáltató nem kereskedő: [link]

ápr. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#4: "a közösségi közlekedési szolgáltató nem kereskedő" - Ez oké, viszont nem találtam az MNB-s tájékoztatóban külön szabályt a közösségi közlekedési szolgáltatókra vagy csak simán a szolgáltatókra, ebből gondolom, hogy rájuk is ugyanez érvényes.

Egyébként is homályos a határ a kereskedő és a szolgáltató között. Egy fodrász szolgáltató, tehát ő is elutasíthatja az aprót ilyen alapon. Egy mobiltelefonos cég mindkettő, ha készüléket ad el kereskedő, ha a szolgáltatásáért fizetek, szolgáltató, első esetben köteles elfogadni 50 db-ig az aprót, második esetben nem.

ápr. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Volános sofőr vagyok. Hát ilyen nincs, én megszámolom aztán odaadom a jegyet. Báár nekünk automatába kell dobni a pénzt , dél dunántúlon pl. van ahol zsákba készítik el a bevételt és úgy adják le ott lehet szóltak az elszámoltatók, hogy sok bizonyos apró.
ápr. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!