Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy feketéznek a távolsági...

Hogy feketéznek a távolsági buszsofőrök a jegyekkel és az ellenőrt hogy rendezik le? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Sokszor csinálják azt, hogy pár100 forinttal kevesebbet kérnek el és nem adnak jegyet. Tehát az nekik zsebbe megy ugye. Velem is már sokszor volt erre példa. Néha elfogadtam amit ajánlott, de néha nem és inkább kértem a jegyet. És akkor adta rendesen. De mi van akkor, ha jön az ellenőr? Az utast megbüntetheti? És jogosan? És akkor az utast bünteti meg mert nincs jegye? Vagy a sofőrt, hogy miért nem adott jegyet az utasnak? Vagy hogyan is működik ez?

febr. 9. 10:23
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
85%
Legalább 15 évig jártam volánbusszal, vastagon benne vannak ebben az ellenőrök is. Kb mindig mondta az induláskor a sofőr, hogy lesz ellenőr, ad jegyet rendesen, de ugye ezt csak az első felszálláskor, aki utána szállt fel, annak egyszerűen adta a jegyet minden hozzáfűzés nélkül, nem is nagyon kérte senki, hogy oldják meg okosban.
febr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
83%
Tudják a sofőrök, hogy van-e ellenőrzés a vonalon. Amikor integetnek egymásnak az kódolt kommunikáció.
febr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Mindig int egymásnak az összes buszos. És sokszor már a kiindulási ponton - tehát az állomáson feketéztek velem. Na akkor hogy is van ez?
febr. 9. 11:39
 4/34 anonim ***** válasza:
25%
Ahogyan intenek, annak jelentése van. Az állomáson elvileg nem tudnak feketézni mert ott veszi őket a kamera, legalábbis amikor a covid miatt nem volt elsőajtózás és az automatából se vett jegyet szinte senki se azt kiszúrták, de akkor valahogy mégis megoldják.
febr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Van az állomáson is feketézés. Már nincs covid. Ritkán buszozok már mostanában. De régen sokszor az állomáson is feketéztek.
febr. 9. 12:23
 6/34 anonim ***** válasza:
82%

Tuti, hogy leadják egymásnak a drótot (az integetéssel, de néha telefonon is), máskor meg előre tudják, hogy lesz-e arrafelé ellenőrzés, vagy sem.

Én egyszer tapasztaltam már olyat is, hogy elindultunk az egyik megállóból, nemsokára jött szembe egy másik busz (gondolom volt integetés), erre a sofőr lehúzódott és megállt, mielőtt befordult volna a sarkon, és hátrakiabált, hogy akinek nem adott jegyet, azok menjenek előre. Akkor adott nekik jegyet, meg tett be a zsebes pénzből a kasszába. Utána mentünk tovább, a sarkon túl a következő megállóban jöttek az ellenőrök.

febr. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
76%
Vad telefonálgatás a módszer, nem az integetés. Az ellenőrök vezetői nyilván tudják, hogy kinél szokott valamiért mindig kevesebb lenni a bevétel, nem hülyék ők sem.
febr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Akkor mi a válasz a kérdésre?
febr. 9. 22:34
 9/34 anonim ***** válasza:
64%
Az a válasz, hogy leadják egymásnak a drótot az ellenőrökről, így nem buknak le. A módszer lényegében mindegy, de jelen van a telefonálás is, meg az integetés is (ami független attól, hogy az összes buszos integet köszönésképpen egymásnak, a maszekokat is beleértve).
febr. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
De ha a kiindulási ponton feketézik mondjuk 3 embernél. Áll a vonal 20 megállóból. A 8. Megálló után jön csak szembe buszos aki int neki az ellenőrről. És a 3. megállóban van az ellenőr.
febr. 10. 13:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!