Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Még ma is vezethetnek nyáron...

Még ma is vezethetnek nyáron atlétatrikóban a tömegközlekedési eszközök sofőrjei, vagy már szigorúbb előírás van rá?

Figyelt kérdés
Régi, rendszerváltás előtti képeken láttam, hogy nyáron voltak olyan busz-, illetve villamosvezetők, akik egy szál atlétában vezettek.

ápr. 24. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom, Bp-en mik a szabályok (te gondolom ott láttad ezt), de Győrben soha nem vezethettek abban.

És még bőven nem voltak légkondis buszok, amikor előírták nekik a nyakkendőt, amitől csak a legnagyobb hőségben tekintettek el.

ápr. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
A szabályt én sem ismerem, de Bp-n a legnagyobb kánikulában sem láttam ilyet soha, de én még bőven nem éltem a rendszerváltás előtt.
ápr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Még ma is vezethetnek nyáron atlétatrikóban a tömegközlekedési eszközök sofőrjei, csak kell rá inget venni.
ápr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
én kiskölyök koromból, a 90-es évek első feléből jó pár alkalommal emlékszem ilyenre, hogy nyári forróság idején a buszsofőr felülről csak egy atlétát viselt (helyi járat, salgótarján). habár azért nem ez volt a tipikus. de amennyire emlékszem, nemigen akadt rajta fenn senki. hőség idején meg lehetett dögleni a buszokon, mindenki úgy próbálta elviselni, ahogy sikerült.
ápr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%
Sosem láttam olyat hogy csak egy atléta lett volna rajtuk. Mindig volt rajtuk ruha derék alatt is.
tegnap 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!