Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Választhatom-e azt, hogy...

Mion88 kérdése:

Választhatom-e azt, hogy leszállok, ha az ellenőr megakar büntetni?

Figyelt kérdés
nem szoktam lógni, de sajnos az utóbbi pár hónapban diákbérlettel utazom, pedig március óta felnőttet kéne venni. sajnos még (mivel munkát keresek azóta) nem tudok erre 10ezer forintot áldozni havonta, de a diákot megveszem, mert nem szeretek bliccelni. ma volt az első eset hogy be kellett mutatni a diákigazolványomat és ki is derült, hogy "sumákolok". úgy döntöttem szó nélkül távozom a járműről és bevált mert nem akadályoztak meg benne. itthon utánanéztem hogy megtehetem-e azt, hogy ilyenkor megszakítom a közlekedést, és valahol azt írják igen, valahol pedig azt, hogy nem. ezért érdekelne hogy ti mit tudtok erről. köszönöm
2011. szept. 28. 22:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ellenőr van csak ott, akkor igen. De ha rendőr vagy közterület-felügyelő vagy mi van vele, annak jogában áll feltartóztatni. Szóval lutri.
2011. szept. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm. akkor szerencsém volt. remélem mihamarabb váltani tudok felnőtt bérletre :/
2011. szept. 28. 22:08
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

"de a diákot megveszem, mert nem szeretek bliccelni"


A diákkal ugyanúgy bliccelsz, ha nem vagy rá jogosult, mintha nem vennél semmit :) Egy ideig kerüld a metrót, oldd meg másképp, és figyeld az ellenőröket: időben ki lehet szúrni őket. Így még azt a párezret is megspórolod, ami diákra megy. Aztán ha találtál munkát, akkor költhetsz a drága bérletre is. Sok sikert hozzá!

Egyébként jól mondja az első.

2011. szept. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nehezen menne az, hogy úgy utazzak, hogy semmi nincs nálam :/ meg általában úgysem kérik diákot. köszi a te válaszodat is
2011. szept. 28. 22:24
 5/13 anonim ***** válasza:
Keress meg, lehet tudok segíteni. Semmi illegális :) Csak egy két TELJESEN LEGÁLIS tanácsot adok. Nem arra, hogy hogyan lógj, hanem, hogy hogyan lehessen jogosan diákbérleted!
2011. szept. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha annyira nem akarsz bliccelni vegyél jegyeket az nem jobb?!
2011. szept. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Elállják az utadat mert tudják ,hogy a buszon büntethetnek de a busz mellett már nincs joga :P

De ha nem adod meg az adataid akkor rendőrt hív. Akkor már busz mellett is büntethet is mert a rendőr ott van neki tanúnak. Amúgy irreálisnak tartom a büntetés mértékét ,mert vagy 20x osára büntet a jegy árához képest. És a szolgáltatás az egyenlő a nullával mert ezer éves ótvar buszokkal járok és ülőhelyem sincs legtöbbször.

A vonat szolgáltatást meg már köszönöm de évek óta nem veszem igénybe. ráadásul már nem is olcsóbb....

Diák koromba lógtam párszor... Most már veszek rendesen jegyet de azért mikor ellenőr jön és keménykedik mindíg bennem van a feszültség ,hogy szétrugdosom a fejüket már csak az aroganciájuk és lekezelő viselkedésük miatt.. ehez képest a vonaton a kallerek ,miért tudnak teljesen korrektek lenni??

2011. szept. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
sokszor kell utaznom, szüleim váltak ezért ingázok is. ha minden alkalomra jegyet vennék az szerintem drágább lenne mint a felnőtt bérlet. megpróbálom kicsit húzni az időt a diákbérlettel, és mihamarabb felnőttre váltani. köszönöm válaszokat
2011. szept. 29. 09:57
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor még van az a lehetőség h jegyet veszel és addig nm lyukasztasz míg nem látod, h jön..esetleg.
2011. szept. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
igenigen :D de a mai ellenőrök nagyon sasszeműek. tuti kiszúrják az ilyet. szerintem nagyobb arányban, mint hogy azt észreveszik, hogy nem jó a diákom. nem valami jó kombó hogy becsületes típus vagyok, de nincs pénzem most egy kis ideig. :/
2011. szept. 29. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!