Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKV büntetés fizetés?! Fontos

BKV büntetés fizetés?! Fontos

Figyelt kérdés
Sziasztok!!! Nekem lenne egy olyan kérdésem hogy még idén audusztusban megbüntettek Deák Ferenc téren 12000ftra picit indokolatlannak éreztem mert egy nappal járt le a bérletem és csak Deákon tudtam volna venni mivel Újpest városkapunál szálltam fel ahol nem lehet kapni bérletet! Ezért nem is fizettem be. Most kaptam egy bizonyos ügyvédi irodától felszólítást 49.000 ftról (ezt sem értem hogy mért ennyi mikor bkv honlapján 24.500ftot írnak ilyen esetbe) Van arra a büntetés napjára szóló bérletem! Az a kérdésem hogy ha bemegyek akácfa utcába bemutatom az akkori bérletem akkor azt fogják mondani hogy jó akkor nem kell befizetned? Vagy még a házat is elviszik a fejem fölül? Kérlek irjatok!
2010. dec. 8. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Újpest városkapunál szálltam fel ahol nem lehet kapni bérletet"


de jegyet igen.


megszívtad. ez van. az ügyvédi iroda meg azért küld ennyiről számlát, mert ők már a saját költségeiket is kiszámlázzák neked.

2010. dec. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem értem mért kell ennyire támadónak lenni mindjárt, mert én egyenlőre nem szarom a pénzt és ha veszek jegyet akkor már nem jött volna ki a bérlet :)
2010. dec. 8. 10:38
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Már nem. Ha akkor bemész a bérlettel és bemutatod, akkor mérséklik a büntetést. Ezen viszont már ügy védi díj és miegymás is van, ezt már nem fogják elengedni, maximum részletfizetést tudsz kérni.
2010. dec. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a szabály az szabály, érvényes jeggyel vagy bérlettel utazhatsz. Neked egyik sem volt. Mi a kérdés?


Ráadásul nem fizetted ki a büntetést sem. Most majd behajtják kamatostul és ügyvédi költségestül. Ennél jóval kevesebbe került volna, ha veszel egy jegyet. Vagy kettőt, ha nincs elég pénzed bérletre.

2010. dec. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A bérletet meg nem fogják elfogadni, hiszen ha aznap megbüntettek, azt jelenti, hogy nem volt bérleted, nyilvánvaló, hogy a büntetés miatt vetted meg. Nem tudod bizonyítani, hogy amúgy is megvetted volna.
2010. dec. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

"ha veszek jegyet akkor már nem jött volna ki a bérlet "

Ez esetben elsétálsz Újpest-központig, ott lehet venni bérlet is. A cipőd ettől nem kopik el, a séta nem ártott még senkinek.

Tény, hogy akkor még nem volt bérleted. Attól, hogy később megveszed, visszamenőleg nem érvényes. Tehát a büntetés jogos. Az ügyvédi iroda (behajtó) pedig simán felszámolja a büntetés többszörösét is. Pereskedhetsz, nem kell most kifizetned, de úgysem neked lesz igazad... És csak jön rá a kamat és az ügyvédi díj. Ugye tudod, hogy ha nem neked adnak igazat, akkor a BKV ügyvédét is te fizeted?


"Vagy még a házat is elviszik a fejem fölül?"

Akár. Mire elárverezik lesz 100-200ezer a tartozásod. A maradékot megkapod, költözhetsz olyan helyre ahol van bérlet :)

2010. dec. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezért mantrázza folyton a bkv, hogy "mindig legyen nálad egy vonaljegy". Sokkal olcsóbban megúszhattad volna.

Most már mindegy, sajnos ezt be kell fizetned. A bérleted nem számít, mert az előző napra is érvényesnek kellett volna lennie és nyolc napon belül be kellett volna mutatnod, hogy megúszd a büntetést. Vagy a 12 ezret kifizethetted volna előbb, így nem emelkedett volna ennyire meg.

"picit indokolatlannak éreztem" - miért? kb minden járművön egyértelműen ki van írva, hogy ha bliccelsz, az ennyibe fog kerülni. Te ennek tudatában blicceltél. Akkor most mi ebben az indokolatlan?

2010. dec. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igazatok van csak azért elég igazságtalannak érzem azt hogy velem szívóznak aki mindig vesz bérletet és nem azzal aki végig blicceli az életét!
2010. dec. 8. 11:09
 9/11 anonim ***** válasza:
azzal is szívóznak, ha elkapják. egyébként azt a hülye is tudja, hogy metrón nem bliccelünk, mert nagyon könnyű ráb@szni.
2010. dec. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 bp1985 ***** válasza:
1 megállót mész Városkaputól központig 196-ossal, vagy 104-essel, vagy 196/a-val. Ha jön az ellenőr, akkor mondhatod neki, hogy kizárod magad az utazásból. Jogod van hozzá, nem csinálhat semmit. Ott leszállsz, és veszel egy bérletet. De, gyalog sem több 8 percnél Központ Városkaputól... Mennyivel olcsóbb lett volna. Szabályt szegtél, nincs mese,fizetni kell.
2010. dec. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!