Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Elévül a volán buszon kapott...

Elévül a volán buszon kapott büntetés?

Figyelt kérdés
Tavaly decemberben büntettek meg a buszon, amikor mentem pestre és amikor jöttem haza is( nem volt nálam készpénz így nem tudtam venni 500 ftért jegyet ezért vissza fele kockáztattam...), mert nem volt bérlet igazolóm. Az ellenőr mondta, hogy ki kell fizetni a 6000-ftos büntetést VAGY el kell faxolni egy pesti telefonszámra a bérletigazolót (amit utána kiváltottam) és akkor csak a menetdíjat kell kifizetni ami csak 1000 Ft. Erre MOST 1 később ki jött 2 9000 Ft-os csekk, hogy 5 napon be kell fizetni. 1. Mi az hogy 1 év kell hogy ki küldjék ez t a szart és ha egyszer az ellenőr azt mondta hogy elég ha bemutatom, akkor mért kapok büntetést? Mit lehet ilyenkor tenni?
2010. dec. 15. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Elfaxoltad a bérletedet? Beazonosítható módon, hogy Hozzád tudják könyvelni? Telefonáltál utána, hogy rendben megérkezett-e a fax? Kérték egy igazolást, hogy akkor így rendben vagytok és nincs több teendőd?


Megtetted ezeket? Mert ha nem, akkor jogos a büntetés és nincs más választásod, csak az, hogy befizeted. Miután 1 éven belül küldtek újabb levelet, nem évült el, újra indul az 1 év és biztos lehetsz benne, hogy küldeni fognak újra levelet, nem 29 000 Ft-ról (így írjuk, nem 2 9000 Ft-ként), hanem a duplájáról, majd a triplájáról.


Ha pedig megtetted a fenti lépéseket, akkor elfaxolod az igazolást, hogy 1 éve bemutattad a bérletedet és beszélsz is valakivel legalább telefonon, hogy rendben van-e már az ügyed.

2010. dec. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elfaxoltam, telefonáltam, azt mondták minden rendben. Pontosan ezért nem is törődtem a dologgal, de mivel rendben volt minden fogalmam sincs, hogy hol lehet az az igazolás ami azt bizonyítja, hogy elküldtem a szükséges okmányokat.


Én írtam félre 2 db 9.000 Ft-os csekket kaptam. Viszont kioktatni sem kell mert tisztában vagyok hogy kell a számokat tagolni, köszönöm.

2010. dec. 15. 11:24
 3/5 anonim ***** válasza:
akkor marad az, hogy telefonálsz nekik, hogy ekkor és ekkor elfaxoltad, utána tudnak-e nézni. Ha azt mondják, hogy nem, akkor nem tudsz mást tenni, mint kifizetni és legközelebb elrakni az igazolást.
2010. dec. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
Még a gyilkosság is elévül, de a BKV büntetés, az nem.
2010. dec. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
21.57 sztem ez nem BKV volt....
2010. dec. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!