Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Budapest-bérletnek van 1....

A Budapest-bérletnek van 1. osztályra érvényes változata? (vasúton)

Figyelt kérdés

Minden nap vonattal járok Budapesten belül, és sok idő minden nap külön megvenni az osztálykülönbözetet. Esetleg a különbözet nincs bérrlet formájában?

Köszönöm :)


2011. jan. 28. 20:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nincsen, ezeket külön meg kell venned. Vagy ha minden nap utazol akkor megveheted előre is.
2011. jan. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szerintem arra a max 20-25 percre amíg városon belül megy a vonat oly mindegy, hogy hányadik osztályon vagy...

Bár én hosszabb utak esetében sem veszek soha elsőosztályút, egyszerűen nem értem, hogy miért éri meg az embereknek az árkülönbözetet az, hogy 20 centivel szélesebb helyük van.

2011. jan. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, én csak 7 percet utazom vele, de mindig meg szoktam venni a különbözetet. Csak sok idő elmegy, a minden napi sorbanállással. Tehát kiegészítő bérlet formájában sincs?

Amúgy kényelmesebb az elsőosztály, egy fülkében a nyolc helyett csak hatan vannak, szélesebb a fülke, ki lehet húzni az ülést, van fehér fejtámlahuzat, és általában van hely.

2011. jan. 29. 14:32
 4/16 anonim ***** válasza:
ilyen nincs, sorba kell állni a különbözetért
2011. jan. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Most komolyan 7 perc miatt a felhajtás:)?
2011. jan. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem értem a dolgot, mert Bp elővárosi vonatain nincs 1. osztály, csak pár vonaton, pl. Szegedi gyors van lehetőség így utazni. Ezért idehaza még nem csináltak ilyen jegyet, na meg sok értelme nem lenne, mert a buszokon, villamosokon, metrón nincs első osztály. De Németországban már láttam ilyent.

Különbözeti bérletről nem hallottam még.

Amúgy vasútmániásként kíváncsi vagyok, hogy honnan hová utazol első osztályon Budapesten belül? Mert bejárásra szinte csak Ceglédről lehet használni első osztályt, máshová nem nagyon, Bp-en belül meg a KöKi-Nyugati útvonalat sejtem, de az meg túl rövid.


Amúgy csak azt tudom tanácsolni, hogy vegyél előre több keletbélyegzés nélküli jegyet, és utazáskor pecsételtess, ezt soron kívül végzik, ha jól tudom.

2011. jan. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Amúgy előre is megveheted ha megmondod a dátumot. Pl. Hétfőn kérsz egyet keddre, szerdára, csütörtökre és péntekre.
2011. jan. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ez a dátum nélkül kérős változat tetszik. Amúgy általában hülyének néznek a pénztárnál, ha különbözeti jegyet veszek...

Déli és Kelenföld között járok vonattal. A személyvonatokon sajnos tényleg nincs 1. osztály (bár nem tudom, hogy a Flirtekre miért nem kértek, a Desiron még van...), de van sok sebes- és gyorsvonat is, azokon van elsőosztály. Ezenkívül van pár IC is, ami Kelenföldig is igénybevehető, de arra 400 forintos helyjegy kell, az már sok (pl.: Gemenc, Sugovica, Dráva, Tubes, Kapos...)

2011. jan. 30. 13:15
 9/16 anonim ***** válasza:
A Halbikon (német középajtós kocsi) a régi első osztályú kocsikat sokszor másodosztályúvá minősítették, így akár 2. osztályú áron is kaphatsz 1. osztályú helyet. A fülkések közül is akad 6 üléses 2. osztály, bár nem sok van ilyen.
2011. jan. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Amúgy a Déliben az automata nem tud adni különbözetit?
2011. jan. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!