Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Budapest-bérletnek van 1....

A Budapest-bérletnek van 1. osztályra érvényes változata? (vasúton)

Figyelt kérdés

Minden nap vonattal járok Budapesten belül, és sok idő minden nap külön megvenni az osztálykülönbözetet. Esetleg a különbözet nincs bérrlet formájában?

Köszönöm :)


2011. jan. 28. 20:12
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Az automata sajnos nem tud különbözetet adni.

A halberstadtik között tényleg van leminősített 1. osztályú is, de ezt nem lehet tudni előre, hogy melyik vonatban lesz. A pécsi sebesekben szinte mindig van (és itt az "igazi" 1. osztályra is be lehet ülni, mert menetrend szerint csak másodosztályú a vonat). A 6 üléses 2. osztály a Bko kocsi, ez a tapolcai gyorsokban jár (régen IC kocsi volt, azért csak 6 férőhelyes egy fülke)

2011. jan. 31. 15:08
 12/16 anonim ***** válasza:
De
2011. jan. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

De amikor kimész a pályaudvarra, és mire megveszed a jegyet 1. osztályra, addig közben nem megy el egy másik vonat, amivel hamarabb Kelenföldre érnél, igaz, másodosztályon?


Amúgy ha nem tévedek, a keletbélyegzés, amit javasoltam, soron kívül is megy, de nem vagyok benne 100%-ig biztos.


Na meg lehet venni jegyet interneten keresztül is. Nem tudom, hogy ilyen különbözetire is vonatkozik-e ez a lehetőség?

2011. jan. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Egyébként a Déli és Kelenföld közti pár perces szakaszon találkoztál már kalauzzal? Én a Déliből Pécs szoktam IC-n utazni, de általában már bőven elhagyjuk Budapestet mire felbukkan a kalauz...
2011. jan. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Amíg veszem a jegyet, lehet, hogy megy el olyan vonat, amin nincs 1. osztály, de csak akkor utazok másodosztályon, ha nagyon siketek.

Amúgy kalauz elég ritkán jön (10 alkalomból kétszer), de én úgy vagyok vele, hogy ha igénybeveszek egy magasabb minőségű szolgáltatást, azért illik fizetni is :)

2011. febr. 1. 15:39
 16/16 A kérdező kommentje:
Az internetes vásárlás jó ötlet, köszönöm!
2011. febr. 1. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!