Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vagy jegyetek vagy bérletetek?...

Vagy jegyetek vagy bérletetek? , ha nincs hányszor találkoztok ellenőrrel egy hónapban?

Figyelt kérdés
2009. febr. 8. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor még tömegközlekedtem, akár vonattal, akár BKV-val (főleg metró), mindig volt jegyem. Igaz, én a forgalmasabb helyeken jártam metróval (Nyugati, Deák, Népliget, Keleti), itt szinte mindig voltak ellenőrök. A vonaton (főleg Bp-Vác, Bp-Győr viszonylat) szinte mindig jött kalauz (Bp-Vác vonalon volt inkább kimaradás). Buszon ritkán volt ellenőr, de ott is előfordult. Meg ott úgyis a sofőrre van bízva a jegykiadás. Aki úgyis jó előre meg szokta tudni hogy hol vannak a vonalán ellenőrök :D
2009. febr. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ja,bkv-ra gondoltam
2009. febr. 8. 10:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

van, de nem kérdés, mert a cégem fizeti.

Hévvel járok, így majd minden nap találkozok ellenőrrel.

2009. febr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
65%

Én amíg iskolás voltam (cirka 2 éve) minden nap blicceltem a HÉV-en (boráros-tér - csepel vonalon) és az alatt a 6 év alatt kb. 2-szer találkoztam ellenőrrel.

Megbüntetni viszont soha nem büntettek meg, mert nincs joguk elkérni a személyes irataimat, így aztán elég nehéz bármit is tenniük.

Nem vagyok rá büszke, de ha valami ki lehet használni, hát miért ne!?

2009. febr. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Nekem bérletem van. Attól függ merre mész,de nagyobb metróállomásokon mostanában nagyon ellenőriznek le- és felszállásnál is.(deák,nyugati...) és a szentendrei hév vonalon is sok az ellenőrzés. Szinte minden nap összefutom velük.
2009. febr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Nekem is bérletem van, és a metrónál (nyugatinál járok) minden nap belebotlok az ellenőrökbe. De megelégszenek azzal, ha az ember felmutatja a szelvényt, nem nézik a dátumot rajta. Én évek óta mindig megveszem, de decemberben, mivel csak 3 napot dolgoztam blicceltem. Simán közlekedtem a lejárt bérletemmel.
2009. febr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó régi kérdés :D Demszky idején írodott , akkor nem kellett foglakozni az ilyennel :D Akkor még mehettél ingyen :)
2016. dec. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!