Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hol találok egy aktuális...

Hol találok egy aktuális hivatalos leírást a BKV ellenőrök jogaival kapcsolatban? Kiborulás lent.

Figyelt kérdés

Volt lyukasztott jegyem, ellenőr jött, odaadtam neki nyugodtan, amire azt mondta többször is használtam, ezért érvénytelen, holott vadonatúj volt! Több új jegy is volt nálam, tömbbe veszem, mindig a felsőt letépem lyukasztom, utána kidobom, sosem használok egy jegyet kétszer, most sem tettem. Kértem mutassa meg miért lenne többször használva, de nem fárasztotta magát a válasszal, hanem a büntetésre tért rá.

Mondtam hogy most úgyis le kell szállnom, de nem engedte, lány vagyok, nagy darab férfi volt, odahívta a társát is, szintén nagy darab férfi és nem engedtek leszállni, elállták az utam, amíg oda nem adom a személyimet vagy zsebbe nem fizetek mindkettőnek. Rendőrrel fenyegettek, mondtam hogy egyrészt van rendes jegyem, másrészt sietek (orvoshoz volt időpontom: daganat biopszia miatt.. csak mert a szegény embert az ág is húzza, épp elég ideges voltam emiatt amúgyis) és le kell szállnom! Azt mondták hogy akkor fenn tartanak a végállomásig és nem engednek leszállni, így odaadtam a kártyáim és megírt egy húzós csekket büntetésként.

A jegyemet elvette és nem adta vissza, a csekk nálam van, de így csak egy megállóval később szállhattam le mire megírta, a vizsgálatról lemaradtam amitől sík ideg voltam és egy hónap múlvára kaptam új időpontot! Még most is csak sírok a megszégyenítéstől és hogy nem jutottam el az orvoshoz, még egy hónap hogy meg tudom rosszindulatú-e, nem tudok aludni, felzaklatott az egész, borzalmas volt.

Megtehetik ezt? Most következő fizetésig pénzem sincs a csekkre, hogy elfelejthessem ezt az egészet és azt olvastam hogy addigra megduplázódik a büntetés ha nem fizetem ki. Kihez fordulhatok ilyenkor? Az eset Pécsett történt.


2011. ápr. 27. 05:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

van kamera a járaton?


mindenesetre fordulj az ügyfélszolgálathoz és ÍRÁSBAN tegyél panaszt!

2011. ápr. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
és máskor legyen eszed és hívd te a rendőröket;)
2011. ápr. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Azonnal feljelentés az ellenőrök ellen és írásos panasz a cégnél. Bakker, nehogy az egy hónap miatt romoljon az egészséged.

NEM TEHETI MEG, HOGY NEM HAGY LESZÁLLNI. Be is perelheted a céget, hogy kárt okoztak Neked.

2011. ápr. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
jogai: elkérheti a jegyed és ellenôfizheti. ennyi. mivel nem hatósági személy nincsenek különleges jogai. nyilván azér szívózott mer lány vagy sajnos van ilyen
2011. ápr. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Na szóval hogy mi is lesz:

12000 Ft a bírság (azt hiszem 6 vagy 9 ezer a helyszíni), 1 hónap múlva érkezik a 24.000 Ft-os csekk.

Nem tudom hogy ér-e valamit de ezt csináld:

Írj egy emailt a BKV-nek ( [link] itt válaszd ki a neked "szimpatikusabbat)


Az emailban legyen benne a pontos dátum, s idő és minél részletesebben írd le. Hol szálltak fel (megálló, közlekedési eszköz), mikor szálltak le, írd le azt is hogy elvették a jegyed.


Ezek után behívnak majd téged egy nőhöz, akivel beszélgetned kell (Blaha közelébe lesz ez a hely). Ha sehogy nem akar a BKV igazából engedni, akkor mond hogy mész a rendőrökhöz.


Úgy érzem "gyenge természeted" van ezért ha mész vigyél magaddal egy olyat aki higgadtan tud beszélni, de erőteljesebb mint te.


Ui.: nem hiszem hogy össze fog jönni, de azért sok sikert.

2011. ápr. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
Tegyél írásban panaszt a BKV-nál akkor vanesély. Máskor kérj meg egy melletted utazót, hogy legyen tanú melletted
2011. ápr. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Szerintem a jegyedet nem veheti el..Mármint elveheti,de vissza kell,hogy adja.Hiszen ezzel tudod bizonyítani az igazadat.Ezt nem tette meg.Tegyél írásban panaszt,idő,járat,irány meghatározásával,és ha lehet,adj ezekről személyleírást!

Egy jótanács!!Ha máskor hasonló adódik,kérd,hogy igazolja magár kártyával,jogodban áll!Azon rajta van a neve.És onnantól már nem szívózhat,mert tudja,h megütheti a bokáját!

2011. ápr. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Kár, hogy Pécs és a BKV nem összecsengő fogalmak, úgyhogy ha lehet, ne írj a BKV-nak, mert még jobban megszégyenülsz. A pécsi társaságnak írj, vagy menj be ügyfélszolgálatra. Nem tarthat fenn a buszon, nem korlátozhat, és azt, hogy egy jegy többször volt használva, illene bizonyítani. Mivel a jegyet bevonta, így annak meg kell lenni. VISZONT! Ha aláírtad a büntetést, jó hülye voltál, mert azzal elismerted a szabálytalanságot - sokkal rosszabb helyzetbe kerültél ezzel.

A személyidet sem kérheti el, illetve elkérheti, de nem vagy köteles odaadni neki.

Jól meg akartak szívatni, kellett a kvóta nekik, te pedig jó alany voltál hozzá.

2011. ápr. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Azonnal tegyél panaszt telefonon és írásban is! Legyél rendesen felháborodva, de ne legyél "bunkó" velük. Mondd meg, hogy nem fogod kifizetni a csekket, mert jogtalanul büntettek meg! Egy kis feljelentéssel is fenyegetőzhetsz nyugodtan.

Majd írd meg, hogy mennek a dolgok.

Remélem nem lesz semmi bajod! :)

2011. ápr. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Ezt a rendőrségnek kellett volna jelenteni, mivel pár bűncselekményt elkövettek, ha ez mind igaz.

Vesztegetés, személyi szabadság korlátozása. Abban a pillanatban kirúgták volna őket a francba. A rendőr meg előállította volna.

2011. ápr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!