Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hol találok egy aktuális...

Hol találok egy aktuális hivatalos leírást a BKV ellenőrök jogaival kapcsolatban? Kiborulás lent.

Figyelt kérdés

Volt lyukasztott jegyem, ellenőr jött, odaadtam neki nyugodtan, amire azt mondta többször is használtam, ezért érvénytelen, holott vadonatúj volt! Több új jegy is volt nálam, tömbbe veszem, mindig a felsőt letépem lyukasztom, utána kidobom, sosem használok egy jegyet kétszer, most sem tettem. Kértem mutassa meg miért lenne többször használva, de nem fárasztotta magát a válasszal, hanem a büntetésre tért rá.

Mondtam hogy most úgyis le kell szállnom, de nem engedte, lány vagyok, nagy darab férfi volt, odahívta a társát is, szintén nagy darab férfi és nem engedtek leszállni, elállták az utam, amíg oda nem adom a személyimet vagy zsebbe nem fizetek mindkettőnek. Rendőrrel fenyegettek, mondtam hogy egyrészt van rendes jegyem, másrészt sietek (orvoshoz volt időpontom: daganat biopszia miatt.. csak mert a szegény embert az ág is húzza, épp elég ideges voltam emiatt amúgyis) és le kell szállnom! Azt mondták hogy akkor fenn tartanak a végállomásig és nem engednek leszállni, így odaadtam a kártyáim és megírt egy húzós csekket büntetésként.

A jegyemet elvette és nem adta vissza, a csekk nálam van, de így csak egy megállóval később szállhattam le mire megírta, a vizsgálatról lemaradtam amitől sík ideg voltam és egy hónap múlvára kaptam új időpontot! Még most is csak sírok a megszégyenítéstől és hogy nem jutottam el az orvoshoz, még egy hónap hogy meg tudom rosszindulatú-e, nem tudok aludni, felzaklatott az egész, borzalmas volt.

Megtehetik ezt? Most következő fizetésig pénzem sincs a csekkre, hogy elfelejthessem ezt az egészet és azt olvastam hogy addigra megduplázódik a büntetés ha nem fizetem ki. Kihez fordulhatok ilyenkor? Az eset Pécsett történt.


2011. ápr. 27. 05:12
1 2 3
 21/21 anonim válasza:

Van ennyire ostoba ember mint te??? Pécsen nem BKV van! Bkv Budapesten van! És ha volt érvényes jegyed, akkor nem értem, hogy engedhetted megbüntetni magad?!

És a szabadságodban nem korlátozhat senki. Feltalálod magad, sikítasz, mindenki a segítségedre siet, és szépen leszállsz. Addig a jármű sem indul el. Te is odaérsz a vizsgálatra.

2012. okt. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!