Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hol találok egy aktuális...

Hol találok egy aktuális hivatalos leírást a BKV ellenőrök jogaival kapcsolatban? Kiborulás lent.

Figyelt kérdés

Volt lyukasztott jegyem, ellenőr jött, odaadtam neki nyugodtan, amire azt mondta többször is használtam, ezért érvénytelen, holott vadonatúj volt! Több új jegy is volt nálam, tömbbe veszem, mindig a felsőt letépem lyukasztom, utána kidobom, sosem használok egy jegyet kétszer, most sem tettem. Kértem mutassa meg miért lenne többször használva, de nem fárasztotta magát a válasszal, hanem a büntetésre tért rá.

Mondtam hogy most úgyis le kell szállnom, de nem engedte, lány vagyok, nagy darab férfi volt, odahívta a társát is, szintén nagy darab férfi és nem engedtek leszállni, elállták az utam, amíg oda nem adom a személyimet vagy zsebbe nem fizetek mindkettőnek. Rendőrrel fenyegettek, mondtam hogy egyrészt van rendes jegyem, másrészt sietek (orvoshoz volt időpontom: daganat biopszia miatt.. csak mert a szegény embert az ág is húzza, épp elég ideges voltam emiatt amúgyis) és le kell szállnom! Azt mondták hogy akkor fenn tartanak a végállomásig és nem engednek leszállni, így odaadtam a kártyáim és megírt egy húzós csekket büntetésként.

A jegyemet elvette és nem adta vissza, a csekk nálam van, de így csak egy megállóval később szállhattam le mire megírta, a vizsgálatról lemaradtam amitől sík ideg voltam és egy hónap múlvára kaptam új időpontot! Még most is csak sírok a megszégyenítéstől és hogy nem jutottam el az orvoshoz, még egy hónap hogy meg tudom rosszindulatú-e, nem tudok aludni, felzaklatott az egész, borzalmas volt.

Megtehetik ezt? Most következő fizetésig pénzem sincs a csekkre, hogy elfelejthessem ezt az egészet és azt olvastam hogy addigra megduplázódik a büntetés ha nem fizetem ki. Kihez fordulhatok ilyenkor? Az eset Pécsett történt.


2011. ápr. 27. 05:12
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Vegyes válaszokat kaptam, de azt hiszem az írásban való panasztételt választom.

Nem vagyok alapvetően ilyen "gyenge" de most az orvosi vizsgálattól való félelmemben azt sem tudtam mi van, csak túl akartam esni rajta, hogy leszállhassak és mehessek az időpontomra.

Biztos hogy nem tarthat fenn a buszon a rendőr érkezésééig? Mert nem akarom lejáratni magam hogy beleírom a panaszba és kiderül hogy megteheti.


Neten sehol nincs fenn semmilyen hivatalos oldalon, hogy milyen jogaik vannak?

2011. ápr. 27. 13:39
 12/21 anonim ***** válasza:

[link]

"Alanya hivatalos személyt kivéve bárki lehet. Csak szándékosan követhető el."

Mivel hivatalos személy pl. a rendőr, az ellenőr nem, sem a polgárőr ezért nem tarthat vissza. Azonban ha te meglököd, ordítasz vele, akkor már le is foghat a rendőr megérkezéséért, mivel a garázdaság szabálysértését elköveted.

2011. ápr. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
A BKV-nak továbbra sincs semmi köze a pécsi tömegközlekedéshez. Ezt amúgy már szerintem benézted, mert aláírtad a büntetést, jegyed elvették, bizonyítani ezt már nem fogod tudni. Az ellenőrök meg fedezik majd egymást.
2011. ápr. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Telefonáltam, az hölgy idegesen azt mondta utána hogy ő kiáll a kollégáiért és ez nem történhetett meg! És azt is hogy igenis visszatarthatnak a rendőr érkezésééig ha nem mutatom meg a papírjaimat. Végén azzal zárta hogy az ellenőröknek is vannak jogaik! Kérdeztem hogy a szabályosan utazó embernek nincsenek? Azt felelte hogyha szabélyos lett volna minden, akkor megköszönik és békén hagynak.

Hűű de pártatlan hozzáállás! Mindenesetre írásban elküldöm a sztorit annak aki kivizsgálja, de az hétszentség hogy ugyanezt fogja mondani.

Mégis jó lenne már látni egy hivatalos oldalon feketén-fehéren az ellenőrök jogait!:S

2011. ápr. 27. 16:12
 15/21 anonim ***** válasza:
Mondtam már, felesleges náluk panaszkodni, rendőrt kellett volna hívni. A BTK pedig leírja, kinek van joga visszatartani, nekik nincs...
2011. ápr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Az ellenőrök ketté szokták tépni a jegyet :S
2011. ápr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 bp1985 ***** válasza:

Mondtam hogy most úgyis le kell szállnom, de nem engedte, lány vagyok, nagy darab férfi volt, odahívta a társát is, szintén nagy darab férfi és nem engedtek leszállni, elállták az utam, amíg oda nem adom a személyimet vagy zsebbe nem fizetek mindkettőnek. Rendőrrel fenyegettek, mondtam hogy egyrészt van rendes jegyem, másrészt sietek


Oké, hívjon, te meg megmondod, hogy a személyi szabadságodba korlátoztak, ami bűncselekmény. A bkv-nak írj egy hivatalos panaszt, majd ők kivizsgálják. Amúgy sem mehet oda 3 ember 1 utashoz. Viszont a bkv úgy is a parasztjainak ad igazat, véletlenül sem az utasnak.

2011. ápr. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 bp1985 ***** válasza:

Mármint elveheti,de vissza kell,hogy adja.H


Nem veheti el. A kezedből megnézi, és ennyi.



Basszus, most olvasom, hogy ez Pécsett történt, nem Pesten, de valószínű, hogy a Pécsi ellenőr sem hivatalos személy, mint a bkv-s.

2011. ápr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Na ez a nem semmi:


"A jármű vezetője és a jegyellenőr az ellenőrzési tevékenység során közfeladatot ellátó személynek minősül. [BTK 1978. évi IV. tv. 137. §.2. pont]


Amennyiben az utazási feltételeket megszegő utas a jegyellenőr intézkedésének jogosságát vitatja, és a jegyellenőrt kötelező munkaköri feladatának ellátásában gátolja, a jegyellenőr jogosult rendőrhatósági intézkedést kérni az utassal szemben. A hatósági intézkedésig a Pécsi Közlekedési Zrt. ellenőrzésre jogosult dolgozói - az utas magatartásától függően - jogosultak az utast a járműben visszatartani, vagy az utazásból kizárni. Kiemelt jegyellenőrzések során az ellenőrök jogosultak a járműre felszálló, a járművön tartózkodó, valamint a közösségi közlekedést nyilvánvalóan igénybe vevő utasok ellenőrzésére, a leszállók esetében közvetlenül a jármű elhagyása után, akár közterületen is."

2011. máj. 1. 15:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!