Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jelentést szeretnék küldeni a...

Jelentést szeretnék küldeni a MÁV-nak, de nem találok semmilyen linket ahova küldhetném! Írna valaki egy linket, vagy segítene?

Figyelt kérdés
Panaszt, jelentést szeretnék küldeni, elég nagy, majdnem 18 ezer forintra büntettek meg a vonaton, amiért kísérő jegyet vettem, de az ismerősömnek le volt járva a 90%-os kártyája, és arról nekem nem szólt. Valahol azt is olvastam, hogy első büntetésnél nem büntethetnek meg 8000.-nál nagyobb összegre, és ez nekem az első. Ha nem találok ilyen linket, ahova írhatnék, akkor ha elmennék befizetni, ott mondanám el mi történt, akkor segítenének? Vagy ha nem és ott kérek valami címet vagy telefonszámot? Mit tehetnék? Előre is köszönöm!
2011. máj. 3. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
2011. máj. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. máj. 3. 18:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Valóban 8000 forint a büntetés erre az esetre + a menetdíjat is ki kell fizetni teljesáron.

Viszont ez csak az alap bírság, további 8000 forintot kell fizetned, ha a tartozásod nem a helyszínen, vagy 3 napon túl fizeted be. Ezért alapból így töltik ki, hogy neked ne legyen gondod a számolgatással.

További 12000 forint lesz, ha 30 napon belül sem fizeted be.


Sajnos azt nem fogják elfogadni indoknak, hogy az ismerősöd nem szólt neked a dolgokról. Legfeljebb az ismerősödön kérheted számon ezt a pénzt. És egy jótanács: sose vegyél úgy igénybe kedvezményt, hogy nem győződtél meg róla, hogy jogosan veszed igénybe.

2011. máj. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem ajánlotta fel, hogy kifizethetem helyben, és mivel még sosem büntettek meg, nem tudtam hogy lenne ilyen, Az irataimat is odaadtam, amire azt mondták ugyancsak hogy hülye vagyok, mert mivel hogy nem hatósági személy, nincs joga elkérni...De írtunk levelet a mávnak, meg voltunk is bent, a levélírást ott ajánlották. Majd talán lesz valami.Köszönöm szépen!
2011. máj. 5. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!