Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntethet a bkv az alábbiért?

Megbüntethet a bkv az alábbiért?

Figyelt kérdés

Ma egy ellenőr kiszúrta, hogy a diákbérletemen nincsen rajta a diákom száma, erre mutatom hogy ideiglenes diákom van. Odaadtam, levágta, hogy lejárt(de egyetemista vagyok még mindig), és meg akart büntetni.Idegességemben elhúztam. Nála maradt az ideiglenes diákom, és utánamszólt, hogy ez így a háromszorosa lesz...


Mit tehetek?


1. Igazolhatom utólag, hogy jogosan volt diákbérletem, hallgatói jogviszony igazolással?


2. Mondjam azt, hogy bizonyítsa be, hogy ott és akkor blicceltem, az egy szál diákommal, amit akár találhatott is a földön? Elvileg asszem a büntiszelvényt nekem is alá kell írnom, hogy behatjhassák.


2009. ápr. 15. 00:55
 1/6 A kérdező kommentje:
fontos, hogy nem vett írt jegyzőkönyvet, semmi aláírás adatfelvétel nem volt, csak fenyegetőzött a lejárt papírommal a kezébe miközben leléptem
2009. ápr. 15. 01:02
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Mivel nem írtad alá, nem sok mindent tehet. A lejárt igazolványt akár találhatta is. Nem lesz belőle semmi. Nekik kell bizonyítaniuk, hogy blicceltél, de nem fogják tudni, mert nem ismerted el az aláírásoddal.
2009. ápr. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
96%

Ha tanulsz akkor neked kell gondoskodnod a diákigazolvány érvényességéről,és a szám ráírásáról.

Ebben jogosan szólt, mert nem tudhatja hogy tanulsz azt is gondolhatja hogy már nem tanulsz is illegálisan használod az érvénytelen diákot.

Tény az hogy igyekeznek bliccellőt találni akit megbirságolhatnak mert ez nekik lehet,hogy prémium.

A másik ha jegyzőkönyvet vesz fel az adataid alapján nem kell neked aláírni akkor is érvényes a birság.

És bizonyítani nem nekik kell hanem neked.

Ez van a BKV honlapján

(ami jogtalan szerintem mert így bármilyen adatot felhasználva küldhetnek birságot,akár régi ügy vagy szereztek adatot azon kívül miért nem az bizonyitja a vádat aki vádol.)

Egyébként ha tanulsz miért nem érvényesíted a diákodat tudhatnád,hogy elöbb utóbb valamelyik szorgalmas ellenőr kiszúrja és ezt tőlük kell megkérdezni,hogy ha jogossan utaztál diákbérlettel elfogadják e utólag a diákod bemutatását.

2009. ápr. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%
Jogosan szólt, hisz azért van az érvényesítés. Ő nem köteles kitalálni, hogy te még diák vagy és nem bizonyítja ezt semmi, ha nincs meghosszabítatva. Szerintem csak figyelmeztetésnek szánta, hogy többször ilyet ne csinálj, nem hiszem, hogy meg fognak büntetni. De szerinted az érvényesítés a semmiért van? Akkor is ha ideiglenes, gondoskodnod kellett volna róla.
2009. ápr. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem akarod nem tud megbüntetni. Én bemennék a helyedben a TO-ra és jelenteném ,h elveszett az ideiglenes diák, az okmányirodában is be lehet jelenteni, majd pár hét múlva jelented, h megtalálták visszahozták. Később pedig nem ismered el, h blicceltél, vki megtalálta és használta. Az nem igaz, ami a BKV honlapján van, nem neked kell tisztázni magad nekik kell bizonyítaniuk ,h sáros vagy ( ártatlanság vélelme) egy alá nem írt jegyzőkönyv ehhez kevés. Egy érvénytelen diák is, amit amúgy bejelentettek ,h elveszett
2009. ápr. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
60 napig jó az ideiglenes.Neked lejárt már?
2009. ápr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!