Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a véleményetek: egy 17...

Mi a véleményetek: egy 17 éves lányt, egyedül a vonattal el lehetne engedni egy útra (kb.3óra, és 155 km) egy Kelenföldi átszállással?

Figyelt kérdés

A barátommal kicsit távol lakunk egymástól és így azt szeretném ha megoldanánk, hogy egy hónapban kétszer lássam. Nos ugye az nem várható el, hogy mindig csak ő jöjjön, és úgy érzem 17 évesen már azért csak nem kötnék ki Debrecenbe, Székesfehérvár helyett. Ugye van szám, meg tudok kérdezni valakit ha gond lenne, és wifi is valahol biztos van.

Szóval az érdekelne, hogy ti elengednétek e a "17 éves lányotokat"? Bíznátok benne? Ha nem, miért nem? És mik a veszélyek, mire kell nagyon odafigyelni?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. okt. 15. 08:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem biztos nem engedtek volna, de szerintem az emberek 99,99999%-át elengednék :D:D "Kislányom, leütnek, megerőszakolnak, kirabolnak" meg "Olyan messzire???" :D Amúgy szerintem ez nem bizalom kérdése, vagyis nem benned nem bízik, ha nem enged el, hanem a világban...
2011. okt. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én elengednélek,nem vagy már kisgyerek.17 éves lánynak már meg van a magához való esze.
2011. okt. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
én 15 évesen mentem el először egyedül.fehérvárrol délibe. onnan a nyugatiba metroval. onnan pedig szegedre. nem ütöttek le. nem raboltak ki stb.... de sose lehet tudni.....
2011. okt. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Még annyit ,hogy hasonló korú lányom van.Mindenhová elengedem és el is engedtem,mert a mai világban talpraesettnek kell lenni,nem szorulhat mindig a szülei segítségére.Szüleim engem is így neveltek.43/F 2.voltam
2011. okt. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Hát, én 14 évesen már egyedül levonatoztam Keletiből Miskolcra onnan tovább még Volánbusszal, amikor nem fértünk be az autóba :)

Hamarabb megjkártam mint ők, nagyfaternál meg is reggeliztem mire odaértek kocsival.


17 éves lány már a felnőttkor köszübén áll, kell annyira önállónak lennie, hogy egy iylen utat sikeresen gond nélkül abszolváljon.

2011. okt. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én 16 évesen már el engedném szerintem már akkor valaki elég érett ahhoz hogy távolabbra is elutazzon egyedül. Én simán el engednélek ha tisztában vagy azzal hogy mit lehet és mit nem és ismerném ahhoz a barátodat elég jól hogy megnyugtat a gondolat az hogy valaki vigyázni fog rád. És szerintem ha egy csöppet is feltalálod magad akkor gond nélkül odaérhetsz.
2011. okt. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugtatóak. :) én is így gondolom, csak hát ugye a szülői aggódás.:P A barátomat ismerik, nem az ott tartózkodásommal van a bajuk, hanem az úttal. Én is félek egy kicsit azért, most mennék először egyedül, de úgy tekintek erre az egészre mint egy "kalandra", és azért vmennyire bízom is magamban, hiszen az előző barátommal sokat vonatoztunk jobbra balra. Még egyszer köszönöm a válaszokat.:)
2011. okt. 15. 09:44
 8/16 anonim ***** válasza:
itt már a kérdés is hülyeség!!!! mé ne ?
2011. okt. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mert ahogy az első is leírta: megerőszakolnak kirabolnak megölnek és elvisznek k--vának a béka segge alá.:D
2011. okt. 15. 09:51
 10/16 anonim ***** válasza:
Azért ennyire nem rossz a helyzet:D Felszállsz a vonatra-leszállsz a vonatról- felszállsz a vonatra. Ennyi az egész:D Nem fog senki se leütni, se megerőszakolni stb. Kicsit sok filmet néztek...
2011. okt. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!