Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Pilóta? Nem tökéletes szemmel?

Tardief kérdése:

Pilóta? Nem tökéletes szemmel?

Figyelt kérdés

Először is egy 16 éves srác vagyok:D

Pilóta szeretnék lenni.. nagy álmom.

Leginkább valamely haderőnél mint vadászpilóta, ám ez nem hiszem hogy lehetséges lenne mert míg jobb szemem tökéletes addig a bal rettent rossz :SS( orvos nem látta... rajtam kívűl senki nem tudja <--- másik kérdésem hogy ebből milyen probléma lesz ha kiderül hgy rossz a szemem ám vizsgálatokon "valahogy" mindig tökéletes lett)

kereskedelmi pilóta szeretnék egy pl. utasszállítón

Ez hogyan oldaható meg a problémáimmal? (amőgy mindent látok csakhát éppenséggel a jobb szemem átal.

Mekkora anyagi háttér szükséges?

Van-e esély erre hogy sikerülne és merre kéne továbbtanulni illetve érettségi?

és minden ezzel kapcsolatos infó amit tudtok

Köszönöm


2012. jan. 9. 20:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Szerintem felejtsd el hogy pilóta leszel! Lehet hogy egy alap vizsgálatot valahogy átvészeled, de ott is ki fog ütni minimálisan az hogy nem tökéletes a szemed. Azt tudni kell hogy nagyon szigorú vizsgálatok, és feltételek kellenek hogy valaki pilóta legyen. Baromi sok vizsgálat, nem csak a testedet nézik át, hanem a szellemi állapotodat is fel tudják mérni.
2012. jan. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
A szemprobléma szerintem eléggé nagy problémákat okozhat, a vonaton a kalauzoknak is muszáj átmenni ilyesmi vizsgán, és ha vkinek itt is rossz máris nem mehet át, akkor ez itt hatványozottan igaz. Bár vannak lézeres szemműtétek, de erről is azt hallottam, hogy csak bizonyos dioptria szám után éri megműtetni.
2012. jan. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Esetleg egy drága szemműtéttel ha meg tudod oldani.
2012. jan. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
elég sok területen fontos hogy rendben legyen a szemed pl: pilóta, katonai szolgálat, rendőrség....
2012. jan. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
viszont a ,másik szemem tökéletes, illetve a szemműtéttel ha megoldódik a probléma akkor onnantól az nem kizáró ok?
2012. jan. 9. 20:51
 6/29 anonim ***** válasza:
Igazolás is kell róla úgy tudom, ha műtötték a szemedet.
2012. jan. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Én is akarom majd műttetni pár év múlva, úgy tudom hogy az egyik szemet a TB állja, viszont a másik így is elég drága!
2012. jan. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
nekem csak egyiket kéne viszont nagyon óckodom tőle, illetve mivel eddig elcsaltam a vizsgálatokat még félek is doki elé odamenni hogy sorry ez nem most lett ilyen
2012. jan. 9. 20:57
 9/29 anonim válasza:

Közlekedésben már nem tudsz karriert csinálni rossz szemekkel.


Ha ennyire rossz a szemed, mint ahogy írtad, kétleném, hogy személygépkocsira is egyáltalán megkapod az alkalmasságit.

2012. jan. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Én annak idején nem lehettem villanyszerelő csak azért, mert színtévesztő vagyok, ami csak annyiból áll, hogy nem tudod kiolvasni a kínai könyvet! Semmi másba nem nyilvánul meg. Most gondolj bele... Ha én színtévesztőként nem lehettem villanyszerelő, akkor te szinte félig vakon, hogy lehetnél pilóta? Sajnálom, hogy ilyen a szemed. Szomorú, mert néha elveheti az ember álmát is.
2012. jan. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!