Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Pilóta? Nem tökéletes szemmel?

Tardief kérdése:

Pilóta? Nem tökéletes szemmel?

Figyelt kérdés

Először is egy 16 éves srác vagyok:D

Pilóta szeretnék lenni.. nagy álmom.

Leginkább valamely haderőnél mint vadászpilóta, ám ez nem hiszem hogy lehetséges lenne mert míg jobb szemem tökéletes addig a bal rettent rossz :SS( orvos nem látta... rajtam kívűl senki nem tudja <--- másik kérdésem hogy ebből milyen probléma lesz ha kiderül hgy rossz a szemem ám vizsgálatokon "valahogy" mindig tökéletes lett)

kereskedelmi pilóta szeretnék egy pl. utasszállítón

Ez hogyan oldaható meg a problémáimmal? (amőgy mindent látok csakhát éppenséggel a jobb szemem átal.

Mekkora anyagi háttér szükséges?

Van-e esély erre hogy sikerülne és merre kéne továbbtanulni illetve érettségi?

és minden ezzel kapcsolatos infó amit tudtok

Köszönöm


2012. jan. 9. 20:32
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

na az pedig nagyon kell..

de mint írtam csak az eggyik szemem és igy a mindennapi életben mindent látok tökéletesen csak ha jobb szem becsukom akkor van csak probléma

2012. jan. 9. 21:13
 12/29 anonim ***** válasza:

Ezek szerint még sohasem voltál szemészeten?

Csak mert azt úgy vizsgálják hogy külön-külön letakarják a szemeket és úgy kell olvasni a táblát,úgyhogy 5 sec alatt kiderül hogy a ballal nem látsz.(egyébként eddig miért nem mentél vele orvoshoz,szeretnéd azt hallani tőle hogy -ha előbb jött volna talán még meg tudtuk volna menteni a látását...)

Amúgy civil gépet lehet vezetni szemüveggel +5/-8 dioptriáig,de egy szemmel tutira nem.

Nyugodtan keress rá a repülőorvosi vizsgálatok követelményeire és megtudhatod alkalmas-e vagy rá.

2012. jan. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
sajnos dioptriát nem tudok mivel a vizsgálatok ahol le kell takarni a szemem hát sajnos elcsaltam és azóta meg nem merek ezen korrigálni és folytatttam /folytatom az elkzedett rossz szokásom:S
2012. jan. 9. 21:25
 14/29 anonim ***** válasza:
Akkor ez bukovári téma. Ott kiderül még a legkisebb hibád, ilyen dolgokat nem lehet elcsalni.
2012. jan. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Figyelj!

Próbáld meg.Menj el a végsőkig,aztán kiderül.

Ahhoz,hogy pilóta lehess( a vadászpilótaságra ne pazarold az időd) asszem a legideálisabb végzettség a közlekedésmérnöki diploma.De talán belefér néhány kissé eltérő műszaki végzettség.Így 16 évesen én a helyedben ráfeküdnék a matekra meg a fizikára és jelentkeznék közlekedésmérnökire.

2012. jan. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
na azzal nem lesz probléma mármint matek meg fizika de szemem miatt aggódok és doki miatt azért se merek elmenni mert nyér elején tervezem jogsi és ha azt mondja hogy ez így nem fog menni akko kiugrok az ablakon
2012. jan. 9. 21:29
 17/29 anonim ***** válasza:
Szerintem félszemmel még az autós jogsi is nehezen lesz meg,(amúgy hogyan látnád meg ha balról közeledne egy másik autó feléd,)így eléggé veszélyes sofőr lennél.
2012. jan. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
pontosan elmondani nem tudom hogy milyen a látásom de olvasás és írások stb nem megy de mozgások ak látom jól
2012. jan. 9. 21:46
 19/29 anonim ***** válasza:
Hát amennyi balfék van az utakon, nehogy megsértődj, de ha nem látsz tökéletesen, akkor jogsid se legyen. Ott nincs kifogás ha nem látod meg a kocsit, életek múlhatnak rajta!
2012. jan. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
hát azzal pedig nem lenne probléma
2012. jan. 9. 21:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!