Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért ciki átadni az ülőhelyet...

Miért ciki átadni az ülőhelyet a tömegközlekedési eszközökön?

Figyelt kérdés

minden reggel azt kell tapasztalnom, hogy az iskolába igyekvő tizenévesek bárgyú tekintettel nézik a pocakos kismamákat, a rogyadozó idős embereket, de nem adnák át a helyüket. én is voltan iskolás(vidéken), de nekem természetes volt hogy felpattanok, ha felszállt egy mamó vagy papó. miért nem tudunk illedelmesen, kulturáltan utazni? vagy miért nem beszélnek erről az osztályfőnöki órán? vagy a szülők!

ha már itt vagyok azt is megkérdezném, hogy miért kell az ajtóban megállni, ha kb sok megállót megy az illető? Engem zavar, hogy nincsenek tekintettel a másikra. utóbbi korosztálytól független.


2012. jan. 26. 19:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
63%

hmmmmm....


The Grenma-Néni http://www.youtube.com/watch?v=u1loxMJA3Us


"Öt óra elmúlt, már csörgött a vekker

Semmi dolgom sincsen, nem tudom miért kelek fel

A hajháló még rajtam, de a postás már csönget

Morzsikám, ne haragudj, kérnék egy kis csöndet!"


"Várnak már a lányok, irány a rendelő

Lenke sajnos megint jobb sztorival rukkolt elő

Ráadásul megint sokkal több gyógyszert kapott

Hiába mondtam a doktor úrnak, én is beteg vagyok"


Refr.

"Így él egy átlagos hetven éves néni

Néha szar az élet, de talán túl lehet élni

És ha átadod a helyed, meg átkísérsz a zebrán

Hálás szívvel gondolok majd rád"


"Már megint úgy érzem, hogy leszakad a vállam

A piacról jövet hat szatyor volt nálam

A buszon nem volt hely, így nem tudtam, csak állni

Hazaérve jó lesz majd egyet szunyókálni!"


F/24

2012. jan. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
27%

2008 november végén /december 3-án szült a párom/, úgy kellett "megkérnem" a a parasztokat, hogy valamelyik emelje fel a valagát, vagy felrángatom! A sofőr még engem akart leszállítani, hogy honnan kéne tudniuk az embereknek, hogy terhes a párom.

Mondtam neki, hogy talán nem dinnyét lopott novemberben.

Na ennyit a kulturált utazási szokásokról!

/következő busz másfél óra múlva lett volna/

2012. jan. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
na ja!
2012. jan. 26. 19:40
 4/30 anonim ***** válasza:
67%

19:43 jól mondja!

csúcsidőben én sem adom át a helyem az öregeknek! menjenek akkor piacra mikor a dolgozó emberek már munkában vannak!

2012. jan. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
72%

Meg multkor álok a sorban a buszhoz(vagy 15-20 ember egy csuklósbuszhoz,mondom ráérek sok a hely)vénasszony elkezdi törni az utat előre, lögdös el mindenkit aztán vagy 3.-ként felszáll.

És megáll a 2. ülésnél középen pakolásznia a szatyrait...

Vagy 2 perc után szólt neki a sofőr hogy mennyen má onnan mer nem tudnak felszállni az utasok. Vénasszony felnéz és pakol tovább...

Aztán szerencsére valaki arrébblögdöste nagynehezen és fel tudtunk szállni, persze amikor a busz elindult is ott pakolászott még...

2012. jan. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
67%
Nem is kell átadni.Aki munkából jön-megy,szarér hugyér dolgozik és ráadásul még jegyet vagy bérletet is vesz ARANY áron a fizetéséhez képest,akkor az ingyér utazók ácsorogjanak!
2012. jan. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
0%
:D:D:D
2012. jan. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 _Jessy_ ***** válasza:
71%
Aki rászorul, annak átadom, persze én már nem vagyok iskolás, de annak a vénasszonynak, aki sprintel egyet a busz után banyatankkal, és már felszálláskor szúrós szemmel néz, csakazért sem.
2012. jan. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
71%

kismamának szívesebben adom át, (kivéve bodzaszedő) mint a mammernak, akinek reggel 7-8 óra tájban nincs jobb dolga mint piacra menni.

komolyan a faxom már beléjük. örülne inkább, h nyugger, alhatna 10ig is. érdekes, az én nagyszüleim keményen végigdolgoztak 40 évet, mi több, még nyugdíjas éveik elején is melóztak, gyakran többet mint egy 20éves, és amikor végre valóban nyugdíjasok lettek, akkor 8 előtt a lábujjukat sem mozdították, mert örültek, hogy végre kipihenhetik az ÉLETÜKET.


a másik, ami zavar, hogy olyan pofátlanul néz egy-két nyugger, hogy már csak azért sem adom át! mintha egy fiatal nem lehetne fáradt. naja, mi rohadjunk meg minimálbérből, vegyük meg a bérletet egy vagyonért, ő meg még le is bax, h merek utazni azon a járművön, amiért kifizettem a viteldíjat, ellentétben vele.

2012. jan. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező te melyik világban élsz? az időseket tisztelni kell? megérdemlik? így 40 évesen azt kell mondanom ,hogy nem érdemlik meg ,hogy az ember fel álljon és át adja a helyet!! kis mamáknak meg át adom még akkor is ha cigus. mert ők is kis mamák!!!
2012. jan. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!