Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A mozdonyoknak van külföldi...

A mozdonyoknak van külföldi párjuk?

Figyelt kérdés

Én most konkrétan a V43-asra vagyok kíváncsi -Már 431- Szóval egy mozdonyt nem terveznek a semmiből egy olyan kis országnak külön megrendelésre, mint mi. Tehát a szili érdekelne.


-A szergejnek biztos, hogy van, Oroszországban 2ill. 3 szekciós változata


-A dácsia román gép


-A traxx elterjedt német, nyilván.


-A flirt, talent, desiro is elterjedtek.


A többi mozdony-ill motorvonatról, amit tudtok, lökjétek be a közösbe légyszi!



2012. febr. 9. 23:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Szili és Gigant csak nálunk van. De az okosabbak majd kijavítanak:D
2012. febr. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Igazából hülyeséget kérdeztél.


A szergejnek a 2-3 szekciós párja nem küldöldi változat, ahogy az összes többi sem. Mind ugyanaz a jármű csak külföldre gyártva.


Párokat úgy lenne érdemes keresni, hogy pl egy adott jármű külföldi megfelelője mely korosztályában is megfelel neki, valamint műszaki tulajdoságaiban.

2012. febr. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem értem miért is lenne hülyeség? Szerintem helytáll, értelmes, és kíváncsi vagyok rá. Esetleg pntosításra szorulhat, az igaz.


Tehát a mozdonysorozatokat gyártották, exportálták külföldre?

2012. febr. 9. 23:46
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Jah így már más értem.


Csörgőt biztosan exportáltak, Görögországba.

Úgy emlékszem, hogy M40-est is.

Szilit Gigantot tuti nem.

2012. febr. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

M44-est is exportálták a jugókhoz és Bulgáriába(a nagyBobo-t meg a SZUba).

A Szili az magyar mozdony ( igaz a tervezése az valami német eredetű, és az első 5-6 is a Kruppnál készült ha jól emlékszem), magyar igényekre lett tervezve/építve és 360db épült belőle. Azért ez már nem kis mennyiség.

2012. febr. 10. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A szilikből a V43 1008 -431 008- készült Magyarországon. Tehát az első hét kint készült.
2012. febr. 10. 09:49
 7/18 10 deka farhát ***** válasza:
100%
Sőt, M44-esből exportáltak Lengyelországba is: [link]
2012. febr. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 10 deka farhát ***** válasza:

Egyébként amit még tudok, hogy magyar mozdony/motorkocsi ment exportra:


M042 (Mk48 sor.) -> Csehszlovákia

ABbmot jellegű(!) motorkocsik -> Lengyelország (SN61 sor.), Csehszlovákia (M275 sor.)

Hargita -> Csehszlovákia (M495 sor.)


A kérdésed pedig alapvetően hibás. A magyar gyárak által gyártott mozdonyokat valójában közel 0-ról fejlesztették magyar mérnökök (kivéve: V43), esetleg részegységek licencét (vagy magát az alkatrészt) vették meg külföldről. A fejlesztés során természetesen felhasználtak külföldi tapasztalatokat is. Ezért van az, hogy az eredeti M41 (M41,2001 és M41,2002 psz.) például annyira hasonlított a keletnémet V100-asra.


De hogy a kérdésedre is válaszoljak: az M61-eseknek van külföldi párjuk:

- Németországban a V170

- Norvégiában a Di3

- Dániában az My

- És mindezek ősatyja az amerikai EMD F7 típus.


Az M43-asokhoz hasonló mozdonyokat használ a bolgár BDŽ is (olyanokat, mint amit a Floyd meg más magánvasutak használnak; a hosszú gépterű, Sulzer motoros típus)


Az Mk45-ös (L45H típ.) mozdonyokat pedig az L35H típusból fejlesztették tovább. L45H egyébként elég sok helyen megtalálható Romániában és Lengyelországban is. De van belőle Csehországban is, illetve Németországban és Szicíliában is (vagy valahol arrafelé).

2012. febr. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
taurus, olyan majdnem mint a traxx -kicsit fejlettebb- az is német (1047)
2012. máj. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolónak: a Bombardier a TRAXXal gyakorlatilag lekoppintotta a Siemens Eurosprinter mozdonycsalád egyik típusát. Nézz meg egy DB 152 és egy bármilyen TRAXX villanymozdonyt. Egy laikus sok különbséget nem vesz észre, talán csak azt, hogy a Siemens az áramszedőket fordítva szerelte fel.
2012. jún. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!