Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Sos! Ilyenkor mi fog történni?...

Sos! Ilyenkor mi fog történni? A buszsofőr elvette a bérletem (tovább lent)

Figyelt kérdés

Februári bérlettel szálltam fel a buszra, eszemben sem volt, hogy nem cseréltem ki márciusira. Ahogy felszálltam, a sofőr utánam szólt, hogy menjek csak vissza... Nem tudtam mi baja lehet, visszamentem, nézte a bérletemet és nekem is akkor tűnt fel hogy Februári bérlettel akartam utazni. Kaptam is a fejemhez, aztán a sofőr kiszedte az összes bérletet a tartómból és eltette majd leszállított.

Ezek után mire kell számítanom? A bérleten ugye rajta van a nevem is. Nem büntethet meg, nem? Hisz egy métert sem utaztam. Nem tudom, hogy lehetek ilyen szerencsétlen. A márciusi bérletem persze itthon hevert az asztalon.


2012. márc. 8. 17:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Azé vette el az összes bérleted hogy ne tudjál csalni utazás közben. Megbüntetetni nem tud mert ha a neveden kívül nincs rajta más nehéz lenne be azonosítani lakcímedet meg a személyidet nincs joga elkérnie a diákot igen ellenőrzésképpen és ennyi. Egyébként tőlem is vettek már el régi bérletet igaz én akkor újat használtam már azt meg tarthattam csak a régit nem nehogy visszaéljek majd vele, és igaza van.
2012. márc. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

sztem el se vehette volna.nem vetted észre h lejárt ennyi!

sztem semmi!meg leszálltál,illetve fel se szálltál.

2012. márc. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem büntethet és büntettethet meg, ha csak a régi bérletet vette el, akkor semmi para, dobja ki a szemetet ő, az már úgy is lejárt.

De a diák igazolványt is elvette?! Mert akkor simán fellehet jelenteni is akár

2012. márc. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Azzal hogy elvette tőled nem csinálhat semmi. Ennyi erővel találhatta is.
2012. márc. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nyilván azért vette el, hogy ne tudd tovább használni. Ilyen elsőajtós rendszereknél nem igazán van nagyobb büntetés, mint a leszállítás.
2012. márc. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

A buszsofőr NEM veheti el a bérleteidet!

Egyrészt mert fizettél érte másrészt azt amúgy is meg kell tartanod hisz azzal igazolod hogy jogosult voltál az utazásra!

2012. márc. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"A buszsofőr NEM veheti el a bérleteidet! "


Szerinted nem.

2012. márc. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Jó akkor úgy mondom hogy jogszerűen nem veheti el!


Az ellenőr sem vehetné el az igazolványod vagy nem tarthatna ott erőszakkal aztán mégis megteszik.

Attól hogy valamit megtesz még nem lesz jogszerű!


Erről ennyit...

2012. márc. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Jó akkor úgy mondom hogy jogszerűen nem veheti el! "


Szerinted nem.


Maradjunk annyiban, hogy nincs igazad.

2012. márc. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Napkiraly ***** válasza:
kiröhögöd a francba mert te kidobtad a kukába, az a kecsegkenguru meg biztos nálatok kukázott aztán megtalálta, pl.
2012. márc. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!