Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Sos! Ilyenkor mi fog történni?...

Sos! Ilyenkor mi fog történni? A buszsofőr elvette a bérletem (tovább lent)

Figyelt kérdés

Februári bérlettel szálltam fel a buszra, eszemben sem volt, hogy nem cseréltem ki márciusira. Ahogy felszálltam, a sofőr utánam szólt, hogy menjek csak vissza... Nem tudtam mi baja lehet, visszamentem, nézte a bérletemet és nekem is akkor tűnt fel hogy Februári bérlettel akartam utazni. Kaptam is a fejemhez, aztán a sofőr kiszedte az összes bérletet a tartómból és eltette majd leszállított.

Ezek után mire kell számítanom? A bérleten ugye rajta van a nevem is. Nem büntethet meg, nem? Hisz egy métert sem utaztam. Nem tudom, hogy lehetek ilyen szerencsétlen. A márciusi bérletem persze itthon hevert az asztalon.


2012. márc. 8. 17:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szerintem sem veheti el, az utas fizetett azért a bérletért, az az utas tulajdona, nem a közlekedési cégé. Aki azt mondja, hogy szabályosan elveheti, mutasson már egy ide vonatkozó mondatot az Üzletszabályzatból...
2012. márc. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Napkiraly ***** válasza:
Milyen üzletszabályzat? Megvettem, enyimé, lehet elszámolnom kell vele, lehet gyűjteménybe kell, franc közük van hozzá. A Magyar Posta sem veheti el a bélyeggyűjteményemet csak mert használt bélyegek vannak benne
2012. márc. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Egészen nyugodtan törődjetek bele, hogy a cég bevonhatja az általa kibocsátott menetjegyet, bérletet.

Aki szkeptikus nézzen utána. De hülyeségeket, bullshiteket kár ontani magatokból, mert a szerintemekkel nem mentek túl messzire.

2012. márc. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
78%

Utánanéztünk és kijött hogy nem veheti el!

Elöször a tények amik makacsok!!!!!!


Végignéztem a szabályzatot és a jegy, bérlet szolgál a BKV-val való szerződésem igazolására! Ezzel szerzek jogot az utazásra és a szabályzatban szereplő jogosultságokra!

A bérletre a büntetések miatt annak lejárta után is szükségem lehet így meg kell tartani!

Tökéletes példa rá a parkolójegy ami bár időszakosan szól de meg kell tartani mert az bizonyítja hogy akkor jogszerűen parkoltam ott!

és elméletben ha nem büntettek meg akkor utólag már nem kaphatok meglepicsekket de mégis rengetegen jártak így!


Szóval a bérletet csak akkor "vonhatja be", még ha lejárt is, ha arról ad elismervényt és megindokolja hogy miért!


És a felvetésed:


És azért ne vicceljünk hogy a buszvezető általi elvételt "cég általi bevonásnak" nevezzük!!

Ez egyéni akció volt!!


csak 1 másodpercet gondoljál már bele hogy a te érved alapján ha a soför elveszi az érvényes jegyemet akkor az jogszerű bevonás? Ha meg jön utána az ellenőr akkor elmagyarázom nekik hogy a cég bevonta a menetjegyemet?? na ne vicceljünk!

Ezért kell mindenről igazolást adnia az ellenőrnek is ha büntet vagy elveszi mert annak jogszerűségét neki is igazolnia kell!

Ha egy papírfecni van nálad a bevásárlólistával azt sem veheti el senki önkényesen mert az lopás!!! Az más kérdés hogy senki nem jelentget fel senkit egy papírdarab miatt...


érthetőbben nem tudom elmagyarázni de annyira kötekedő vagy hogy szerintem ha a BKV mondaná neked hivatalos levélben azt se hinnéd el...

reménytelen téged meggyőzni de végül is csak te maradtál...

2012. márc. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!