Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha bliccelek egy helyi járaton...

Ha bliccelek egy helyi járaton és közlöm az ellenőrrel, hogy nem vagyok köteles átadni az irataimat mit tehet ellenem?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 21. 14:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Leszállít a következő megállóban és kihívja rád a rendőröket, nekik meg köteles vagy átadni az irataidat. Ha ezt nem teszed meg és elszöksz akkor feljelentenek és előbb utóbb megtalálnak. Szerintem nem éri meg ekkora kockázatot tenni azt a pár ezer büntetést túl éled, de inkább vegyél jegyet pár százért és ennyi.
2012. ápr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Ezt már én is megcsináltam, én el is küldtem az anyjába, majd megfogta a pulóverem, hogy kisfiam ne szórakozz velem!És voilá,elkövette a végzetes hibát!:D (Már több mint 10 éve volt!)Azóta felnőttem..

MIVEL:


Ő semmit sem tehet ellened, mert nem rendőr, vagy határőr, hogy joga legyen a Te személyes irataidat elkérni. Az egyetlen amit ilyen esetben tehet, hogy a következő állomáson hívja a rendőröket és velük kéreti el a Te irataidat,ami ciki,mert közigazgatási eljárás lesz, ha a rendőr egy barom, márpedig melyik nem az?

VISZONT: Mivel Ő hozzámért, ergo bántalmazni szeretett volna, mondtam neki, hogyha ügy lesz a dologból akkor kiskorú ellen elkövetett testi sértéssel úgy bekaszliztatom, hogy többé maximum az alsógatyáját lukasztgatja.


EREDMÉNY: Mérgelődött,mondhatni osztott,és csúnyán beszélt de sajnos én nyertem már gyerekként is!:)


KÖVETKEZMÉNY: Ha eljutsz olyan pontra, hogy Te legyél a sértett bármilyen jogi szempotból és higgadtan, hal vérrel elmondod neki, hogy mivel baszhat rá, esetleg még hozzáadod,hogy kiskorú vagy és az apád ügyvéd, onnét tudod a jogszabályt, akkor elvonul,mert az állása kell neki!

2012. ápr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 darujev ***** válasza:
73%

Menj gyalog vagy bringával, az ingyen van.

Minden oldal tele van itt az ilyen lógós kérdésekkel..

2012. ápr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
16%
Nos, pár hete a buszon, amelyikkel utaztam, elkaptak egy bliccelőt. Ellenőr kérte az adatait, az meg nem mondta meg. A busz beállt a megállóba, ellenőr rendőrt hívott, az ajtók meg a rendőrök megérkezéséig zárva maradtak. Ennyi
2012. ápr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
37%
Remélem, átad a rendőrnek. Én, aki fizetek, nem szeretném helyetted is eltartani a közlekedési vállalatot. Tartsd el te is!
2012. ápr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos mivel olyanok a jogszabályaink amilyenek, gyakorlatilag semmit nem tehet.

Majd talán egyszer eljön az a szép idő, amikor ilyenkor mosolyogva szájba rúg, és utána addig ver, amíg sírva nem kérleled, hogy átadhasd az irataidat.

Akkor legalább megtanulnád, hogy más pénzán élősködni gusztustalan patkány szokás.

2012. ápr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

"Hah, persze. Ezt melyik mesében láttad? Nem Amerikában vagyunk, haver."


Hát haver, elmondom neked, hogy nem olyan rég mi Győrben tettünk egy utcányi kitérőt a rendőrségre egy bliccelő miatt. Nem vártuk meg a rendőr kiérkezését, hanem házhoz vittük neki a szegény bliccelőt. Ott már nem volt olyan nagy pofája, amikor 2 rendőr rángatta le a buszról...

2012. ápr. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
Nos, konkrétan Kecskemét, 14-es helyi járat volt, ráadásul az utolsó. Egyébiránt ne legyél bunkó.
2012. ápr. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

Az ellenőr sajnos nem jogosult sem igazoltatni, sem fizikai kényszert alkalmazni ellened. De ha rendőrt hív és a rendőri intézkedést nem várod meg, akkor jogtalanul hagytad el a helyszínt és igazából nagyobb szarban leszel, mintha vállaltad volna a büntit. Budapesten ma már együttműködnek a közterület-felügyelők a BKV-val (ill. májustól az ellenőrzést átvevő BKK-val), ők igazoltathatnak és vissza is tarthatnak. erőszakkal is.


Összességében, ha már egyszer bliccelsz, vállald a következményeit. Az esetek többségében talán megúszható lenne a büntetés egy sima elfutással, csak eléggé sokat kockáztatsz vele, hiszen elég egy térfigyelő kamera előtt elszaladnod és máris bukó.


Arról nem is beszélve, hogy potyautasnak lenni parasztság a többi, fizető utassal szemben. Ne szívjuk egymás vérét!

2012. ápr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
97%

2-es vagyok!


Annyit hozzátennék ennek a sok jóakarónak, hogy engem nem azért akart megbüntetni a jegykezelő,mert blicceltem és nem volt jegyem, hanem azért mert nemzetközi diákigazolványom volt és diákjegyem 17 évesen,mivel külföldön tanultam, de Ő nem akarta elfogadni és ki akarta fizettetni a teljes árú menetjegyet.Utólag is utánajártam és elfogadott a nemzetközi diák, tehát én nem vétettem, viszont amilyen arrogáns és bunkó módon próbálta elintézni a dolgot a kalauz, mintha Ő lenne a legfelsőbb bíróság... Én meg talpraesett gyerek voltam és nem engedtem magam becsapni.


Mehet a megkövezés,nyugodtan!


Én leírtam, hogy mit lehet tenni ilyen esetben, nem pedig azt mondtam, hogy erkölcsileg és normál társadalmi morállal rendelkező embereknek ez a helyes cselekedet és helyén való, ha így tesznek!

2012. ápr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!