Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért cserélik le a tömegközle...

Miért cserélik le a tömegközlekedési eszközökön az üléseket fertőzőre?

Figyelt kérdés

A bőrülés sokkal higénikusabb, onnan nem kapsz el semmilyen fertőzést, sokkal egyszerűbb a tisztítása is! Erre a hülye magyar "szakember" meg kitalálja, hogy EU meg minden aztán felszerelteti a szövetüléseket, ahova elég leülni és már el is kapsz egy fertőzést, mégha naponta is takarítják. De jó magyar szokás szerint soha nem takarítják őket, így a fertőzésveszélyesek.

Nem véletlenül terjedt el a repülőkön is a bőrülés, pedig azokat azért sokkal gyakrabban takarítják.


2012. ápr. 28. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, valami havernak van egy szövetgyártó cége.

De azért nem kell parázni, hisz rajtad is van ruha. Egyedül a miniszoknyás csajoknak jelent ez reális problémát, de ők meg ha egy csepp eszük van, nem ülnek le.

2012. ápr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
28%
Fertőző ülés?Ne röhögtess már.
2012. ápr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem vicc amit a kérdező mond.1x a metrón majdnem beletenyereltem egy gyanús foltba ami biztos hogy nem üdítő volt.
2012. ápr. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

ember meg kell nézni hogy hova ülsz, amúgy 2 réteg van jobb esetben az ülés és közted(nadrág, alsónadrág).

amúgy ezek a szövetülések kényelmesek, mert a bőrülések, amilyen kemények nem jók, meg melegbe szó szerint hozzátapadsz az üléshez

2012. ápr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Amúgy gondolkoztam már azon, hogy sokkal jobb lenne, ha visszahoznák a fa üléseket (ilyemit: [link] )

Nem tapadsz hozzá, és lehet is takarítani. De hát ez már "régimódi"

2012. ápr. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem + sokkal gusztusosabb a szövet ülés.
2012. ápr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
A baj nem a szövet ülésekkel van, hanem a "hülye" magyar utazóközönséggel, aki képtelen kultúrált módon használni. Tudod a gyártók alapvetően nem a magyar elcse*ett igényekre terveznek, hanem az átlag európaira. A szövet sokkal olcsóbb mint a bőr és esztétikusabb is...
2012. ápr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
ha bőrülések lennének, akkor nem is ennyi lenne a jegyár, hanem a duplája. nemzetközi járatokon, mint pl az orangeways, ott használják, mert fontos a kényelem az utasoknak 6-7+ órás utakra. de pont ezaz. aki erre allergiás, vegyen egy bmw-t bőrüléssel, és járjon azzal. nem csak magától lesz az koszos. nyáron engem is nagyon zavar, mikor melegem van, leszállok a buszról olyan dohos penész szagom van. mert az az ülés tele van porral, meg a munkás emberek izzadtságával...hát én az ilyenektől a bőrüléseket is félteném. de nem az ő hibájuk. dolgoznak(meg persze van a nemszeretfürdeni típusú fajta is..)
2012. ápr. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok, hogy sikerült ebbe is beleszőni az Európai Uniót, de ezúttal tévedsz, nincs a buszok üléshuzatára vonatkozó direktíva vagy más uniós jogszabály. Ennek megfelelően alkalmaznak pl. műanyag üléseket is egyes európai országokban, nem csak szövetet, ez mindenkor az üzemeltető választása.


A szövetülés sokkal kényelmesebb a MŰbőrnél, a sima bőr pedig drága és sérülékenyebb is. Igaz, nem lehet egy slaggal letisztítani a szövetet, de kárpittisztítóval megoldható. És most kapaszkodj meg: még Németországban is láttam olyan szövetülést, ahol ez valahogy mégsem sikerült. Mert valaki méltóztatott retkesen odaülni vagy egy rágót nyomott az ülésbe, felrakta a lábát, stb. Ez bizony az utasokon múlik. Ja és nyáron a műbőrbe borzasztóan beleizzad az ember.

2012. ápr. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!