Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nem teljesen értem a Máv...

Nem teljesen értem a Máv menetdíjszámítását. Az Elvira szerint, ha Bp-Déli Sárbogárd útra veszek jegyet 84km-est adnak. Onnan Bajára 104 kilométerest. Ugyanezen útvonalon, ha egyben veszem a jegyet 140 kilométerest. Miért van ekkora különbség?

Figyelt kérdés

2012. máj. 22. 11:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Megnéztem, mert hihetetlennek tűnt, tényleg ezt adja ki.


Az Elvirán fedeztem már fel régebben hibákat, lehet itt is az van.

Nyomtatott menetrendkönyvben a kilométerek pontosak... Eszerint Déli-Sárbogárd valóban 84 km, Sárbogárd-Baja valóban 104 km, összesen 188 km.

180-200 km között a legolcsóbb jegy, ha nem ic-zel, akkor 6820 ft. [link]


Valószínűleg máv pénztárban így fognak számolni sajnos... Gondolom a pénztárosok programjában pontosan szerepel a km és tarifa.

Próbáld ki a pénztárnál! Ha mégis 140 km szerint kér 5040 ft-t, akkor vedd meg és mélyen hallgass! Ha 200 (=188) km után számol, akkor kérdezd meg, hogy miért van a neten 140..., de ne reméld, hogy akkor mégis 140 km árát kéri... :(

2012. máj. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

(Ha megnyitod a vonatszámok szerint, ott is látszik a km, és ha összeadogatod őket, akkor kijön a 188. Itt valami bődületes hiba van a rendszerben. A mÁV nem szokott csak úgy akciós jegyet adni. Ha igen, pl akciós kerékpárjegy ide-oda, akkor azt vagy sehol nem reklámozza és egyéb szervezetektől lehet megtudni, vagy mégis felteszi a hírei közé, de a menetrendben árnál vagy "módosított km-ben" nem tünteti fel.)

Majd írd meg mennyit számláztak végül!!!

2012. máj. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
A 84 kilométerért 90-et fizetsz, a 104-ért 120-at. 90+120=130. Ha egyben veszed meg, 130-at nem fizethetsz, mert olyan nincs. Akkor 140-et kell fizetni. Tehát két részletben 10 km-rel kevesebbet kell fizetni.
2012. máj. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Ezt jól benéztem, matekból 1-es. :)
2012. máj. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Gyerekek. Aki nem ért hozzá miért okoskodik?


Kérdező, egyes viszonylatokon a MÁV virtuális menetdíjszabást alkalmaz, hogy versenyképesebb legyen. Ilyene setekben ha a meghatározott viszonylatokon veszed a jegyet, akkor alacsonyabb km-t kell megfizetned, de csak akkor ha egyben veszed meg.


Ezt képzett menetdíjszabásnak nevezzük.


Többek között Bp-Baja viszonylat is ilyen, ahol 140 km a képzett távolság.

2012. máj. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Tessék itt meg is nézheted, 5 oldal:

[link]

2012. máj. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Budapest - Baja között globáldíjat alkalmaz a MÁV-Start, nem pedig kilométeralapú díjszabást, így azonos vagy olcsóbb a jegyár a rövidebb útvonalon közlekedő buszokénál. (A buszok jellemzően az 51-es úton mennek Solt-Kalocsa felé, míg vonattal át kell szàllni és vagy Kiskunhalas, vagy Szekszárd felé kerülőt kell tenni a vasúthálózat adottságai miatt.)
2012. máj. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok, és nem okoskodtam. Erről nem tudtam, és tulajdonképpen ezzel megint csak beigazolódott, hogy a MÁV gyakorlatilag amilyen kedvezményeket hoz, úgy titkolja el...! Különben nem merülnének fel ilyen kérdések...

Innen is kösz, hogy becsatoltad a linket, vannak benne még más titkolt kedvezmények...!!

Pl apámnak 56 évesen már járna 20% kedvezmény eszerint, feltéve ha még most 2012-ben is érvényes ez a dokumentum.

2012. máj. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Miért titkolná el? Teljesen nyilvános dokumentum... Csak utána kell keresni.

A MÁV úgy van vele, hogy az utas A-ból B-be utazik és arra ad neki ajánlatot. Nem hiszem, hogy a mávnak dolga lenne azzal foglalkozni, hogy tájékoztasson, ha az utas 2 jeggyel akar trükközni, mert azt hiszei neki úgy olcsóbb...


20%-os kedvezmény sajna már megszűnt, valami EU-s életkoros baxakodás miatt...


Ez a jelenleg hatályos, elnézést:

[link]


Amúgy itt minden megtalálható nyilvánosan:

[link]

2012. máj. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, idáig a képzett díjszámításról nem hallottam.
2012. máj. 22. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!