Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lejárt diákigazolvány számmal...

Lejárt diákigazolvány számmal vissza tudnak keresni?

Figyelt kérdés
Ma megbüntettek a Volán buszon a következő történt. Diák jegyet vetten noha nem vagyok már diák, de régről maradt még igazolványom és azzal szoktam "spórolni". Az ellenőr észrevette hogy nem érvényes már a diákigazolványom ezért megbüntetett, de személyit és lakcím kártyát nem voltam hajlandó neki átadni és tudtam hogy erre nem kötelezhet. Így a már tőlem elvett diákomról írta ki az adatokat. Erről a diákról szerezte meg a nevem, viszont a nevemen kívül egy adat sem valós mostanra, a lakcímem is innen írta ki ami szintén változott pár év alatt, egy buktatóra gondoltam hogy ki írta a diákigazolvány számomat is, de ez a diák 2008ban lejárt, vajon a mostani lakcímemet meg tudják találni vagy sem? Tudom hogy nem szép dolog ezen spórolni, de eddig nem volt belőle komolyabb gond, és nem is büntettek meg. Szóval vajon egy 2008ban lejárt diák szám alapján meg tudják keresni jelen pillanatban hol lakom? A válaszaitokat előre is köszönöm :)

2012. jún. 11. 02:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, tudni meg tudnak, de nagy eséllyel a kutya sem fog foglalkozni ezzel, mivel tovább tartana, meg rendőrség bevonását igényelné, akik meg nem valószínű, hogy ezzel fognak foglalkozni.
2012. jún. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a diákigazolvány igénylésekor megadott adatokat teljesen máshol kezelik, mint ahol mondjuk a lakcímek változásait, a dolog eléggé körülményes lenne. Persze nem teljesen lehetetlen az adatok összefésülése, de ahhoz minimum le kellett volna harapnod az ellenőr fülét, hogy átlépje az eset az ingerküszöböt.


Abban azért bízom, hogy az élet más területein aktívabban járulsz hozzá az államadósság csökkentéséhez, mert lássuk be, ez a diákkal utazgatás bizony a közös kasszából megy (árkiegészítést kap a Volán a diákbérletek után). Én is szeretném azt hinni, hogy ez csak a kormánynak rossz, de sajnos a valóság nem ez és bizony sok kicsi sokra megy.

2012. jún. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát ha nem írtál alá semmit, akkor nincs gáz. A diákodat azóta elhagyhattad ezerszer és mivel nem hivatalos okirat, így ezt nem vagy köteles bejelenteni. Ezen túl meg bizonyítsa rád, hogy te voltál.
2012. jún. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat eltelt azért már egy kis idő de semmi nincs nem kaptam se levelet se semmit :D
2012. szept. 22. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!