Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Debreceniek figyelmébe! Mit...

Anowind kérdése:

Debreceniek figyelmébe! Mit gondoltok a DKV-ról, sofőrökről és az ellenőrökről? Na itt egy pár példa mik történtek már 10 éves utaskénti pályafutásom alatt! De ennél ezerszer több sztorim lenne.

Figyelt kérdés

Sajnos nekem nagyon rosszak a tapasztalataim, nem egy nem két bunkó sofőrt, ellenőrt láttam már. (De volt mikor az utas bunkózott).


Példák az esetekre:

- Ha az utas udvariasan kérdez, bunkó stílusban válaszolnak vissza a sofőrök!

- Sok buszsofőr hiszi magáról, hogy ő a király bármit megtehet!

- Még nem indult ki piros lámpa miatt a busz a megállóhelyről, de az akkor odaért utasnak már azért se nyitja ki.

- A busz késik de ő van felháborodva ha az utas szóváteszi felszállás közben.

- Ellenőrök: Minden kis piti s*rságért megbüntetik az embert csak, hogy a jegy- és bérletárakon felül is legyen bevételük.

- ÉS A LEGPISZKOSABB DOLOG: HA EGY GYERMEK VÉLETLENÜL NEM VETTE MEG A JEGYÉT (ESETLEG MERT SZEGÉNY A CSALÁD ÉS NEM TUDJA MEGVENNI)) A SOFŐR TAJTÉKZIK MÉRGÉBEN, HOGY MÉGIS MIT KÉPZEL, HOGY FELSZÁLL! Ilyen esetnek is voltam szem és fültanúja.

- Vagy épp a sofőrnek nincs kedve megállni egy-két felszálló miatt a megállóba.

- De van brutálisabb is: 48 éves családos ember létére stírölje a csajokat az OK... de még ki is kezd vele? Ráadásul jóval fiatalabb tizenéves lányokkal! Természetesen volt már rá példa mikor a csajnak sem állt ellenére a dolog... De erre még azt mondom OK nincs közöm hozzá, ez rendben is van.

- A jegyárakról, bérletárakról (vagyis lopásról) már nem is merek beszélni.

- Az első ajtózás még rendben is lenne akkor, ha a sofőr oda is figyelne mikor szállunk fel és nem jönne utána az ellenőr 5 perc múlva a jegyeket és bérleteket kérni.


Volt barátnőmet azért büntették meg mert alufóliában vitt egy kis kenyérhajat otthonra. És hát élelmiszert nem szabad a buszra vinni ugyebár.

De az utasok se tiszták mindig: Az egyik utas pl. megkérte az ülő utast, hogy üljön már beljebb, az meg azt mondta: a csipáját nyissa ki, van még elég hely!

Debreceniek véleményére, tapasztalataira vagyok elsősorban kíváncsi de bárki leírhatja a saját lakóhelyi tömegközlekedésről alkotott véleményét. Miben jobb-rosszabb mint Debrecenben!



2012. júl. 20. 15:27
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Sajnos én is DKV-zok és tapasztaltam jónéhányat az általatok felsoroltak közül. Ugyan ez nem DKV, de én a buszvégen szoktam bérletet venni és annyira irritálóan buta libák az eladók, arrogánsak és még bunkók is. Azt kell hogy mondjam a debreceni kiszolgálás 2017-ben sem változott.
2017. aug. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Én azóta már kerékpárral közlekedek! Pontosabban 4 éve, szóval megbékéltem azóta a dologgal. Volt 1-2 rendes sofőr is, aki annak ellenére elvitt, hogy sajnos elfogyott a jegy. De akkor tényleg nagyon fájt a lábam. Igaz ez 2012 december körül történt...
2017. szept. 7. 19:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!