Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Debreceniek figyelmébe! Mit...

Anowind kérdése:

Debreceniek figyelmébe! Mit gondoltok a DKV-ról, sofőrökről és az ellenőrökről? Na itt egy pár példa mik történtek már 10 éves utaskénti pályafutásom alatt! De ennél ezerszer több sztorim lenne.

Figyelt kérdés

Sajnos nekem nagyon rosszak a tapasztalataim, nem egy nem két bunkó sofőrt, ellenőrt láttam már. (De volt mikor az utas bunkózott).


Példák az esetekre:

- Ha az utas udvariasan kérdez, bunkó stílusban válaszolnak vissza a sofőrök!

- Sok buszsofőr hiszi magáról, hogy ő a király bármit megtehet!

- Még nem indult ki piros lámpa miatt a busz a megállóhelyről, de az akkor odaért utasnak már azért se nyitja ki.

- A busz késik de ő van felháborodva ha az utas szóváteszi felszállás közben.

- Ellenőrök: Minden kis piti s*rságért megbüntetik az embert csak, hogy a jegy- és bérletárakon felül is legyen bevételük.

- ÉS A LEGPISZKOSABB DOLOG: HA EGY GYERMEK VÉLETLENÜL NEM VETTE MEG A JEGYÉT (ESETLEG MERT SZEGÉNY A CSALÁD ÉS NEM TUDJA MEGVENNI)) A SOFŐR TAJTÉKZIK MÉRGÉBEN, HOGY MÉGIS MIT KÉPZEL, HOGY FELSZÁLL! Ilyen esetnek is voltam szem és fültanúja.

- Vagy épp a sofőrnek nincs kedve megállni egy-két felszálló miatt a megállóba.

- De van brutálisabb is: 48 éves családos ember létére stírölje a csajokat az OK... de még ki is kezd vele? Ráadásul jóval fiatalabb tizenéves lányokkal! Természetesen volt már rá példa mikor a csajnak sem állt ellenére a dolog... De erre még azt mondom OK nincs közöm hozzá, ez rendben is van.

- A jegyárakról, bérletárakról (vagyis lopásról) már nem is merek beszélni.

- Az első ajtózás még rendben is lenne akkor, ha a sofőr oda is figyelne mikor szállunk fel és nem jönne utána az ellenőr 5 perc múlva a jegyeket és bérleteket kérni.


Volt barátnőmet azért büntették meg mert alufóliában vitt egy kis kenyérhajat otthonra. És hát élelmiszert nem szabad a buszra vinni ugyebár.

De az utasok se tiszták mindig: Az egyik utas pl. megkérte az ülő utast, hogy üljön már beljebb, az meg azt mondta: a csipáját nyissa ki, van még elég hely!

Debreceniek véleményére, tapasztalataira vagyok elsősorban kíváncsi de bárki leírhatja a saját lakóhelyi tömegközlekedésről alkotott véleményét. Miben jobb-rosszabb mint Debrecenben!



2012. júl. 20. 15:27
1 2 3
 11/22 reptoid ***** válasza:
Debrecenben nagyon sok lámpán van visszaszámláló, ami mutatja, mikor vált a lámpa. A kérdező pedig gondolom olyan kereszteződésekre gondolt, ahol pont a buszöböl végén van a lámpa (színház, széchenyi utca). Ettől függetlenül szerintem elfogadható érv, hogy akkor már a forgalomban van, illetve biztosan kaptak a sofőrök eligazítást erről, hogy ilyenkor már nem nyithatják ki.
2012. júl. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom... egyes esetek annyira bennem maradtak, hogy én a legtöbbet már ki nem állhatom, de vannak normálisak is szó mi szó! Mindenesetre nincs itt minden rendben aki ezt állítja rózsaszínben látja a világot vagy maga is buszsofőr. Van olyan eset is amikor az utasnak nincs igaza. Mondjuk velem még egy sofőr sem kötekedett, de én nem adtam rá okot és nem is vagyok az a kötekedős fajta, csak akkor mikor majdnem rám zárja az ajtót.
2012. júl. 22. 16:39
 13/22 anonim válasza:

Nekem két rossz tapasztalatom volt eddig.

A drága ellenőrök meg akartak büntetni,annak ellenére, hogy volt bérletem.Nem tetszett nekik,hogy cerkával volt ráírva a bérletre a diákom száma,nem tollal.Firkantottak nekem egy kb.10 ezer forintos(több mint egy éve volt,pontosan nem emlékszem az összegre) csekket...Nagyon kibuktam,sírtam is.Az igazságtalanság miatt is,meg mert annyi pénzem nem is volt.Másnap édesapámmal bementünk a DKV-hoz,és reklamáltunk,hogy ne azt büntessék már meg akinek bérlete van,hanem mondjuk a bliccelőket...Hálistennek apu jól beszélt,és végül valami 400 forintot kellett befizetni,olyasmi címen hogy "bérlet utólagos felmutatása."


A másik meg az volt,amikor vandálokkal utaztam együtt.Üvöltöztek és szétverték az egész villamost.Mindenki annyira meg volt rémülve,(el is sírtam magam,sokkolt),hogy egy jó ideig senki nem mert csinálni semmit.Aztán pár srác valahogy lelökte őket egy megállónál...


A többi nem velem történt,de szemtanúja voltam pár esetnek.

Pl a lány felszálláskor felmutatta a bérletét,majd hátrament és leült.A sofőr elkezdett vele üvöltözni,hogy húzzon előre és mutassa fel rendesen.Előrébb ment,odamutatta,de a sofőr tovább akadékoskodott.Üvöltözött tovább hogy ez még mindig nem a rendes felmutatás kb így " gyere mán közelebb mutassad meg rendesen..."a lány odafáradt és a képébe nyomta az érvényes bérletét...

Akkor a sofőr végre hajlandó volt elindulni.Kb előtte 5 percig álltunk a megállóban és hallgattuk,hogy üvöltözik szerencsétlen csajjal...Szánalmas f*sz.


De még mindig az a legfőbb bajom a debreceni tömegközlekedéssel hogy nincs éjszakai járat...

2012. júl. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
13-as válaszolónak: Felháborító pl. a 2. történetedben, hogy nem szállították le azokat a s*ggfejeket!
2012. júl. 31. 11:33
 15/22 anonim válasza:
Hát igen, de szerintem maga sofőr is félt. Az egyikük pl. verte a villamos plafonját annyira, hogy már ömlött a kézfejéből a vér, de akkor sem nem állt le.Nagyon rémisztő volt.
2013. jún. 1. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Kisgyerekesként tudok mondani egy pozitívumot: az összes busz és troli alacsonypadlós 2009 óta! Azért babakocsival ez irtó nagy könnyebbség! (Más kérdés, hogy néha úgy állnak meg a sofőrök, hogy "elfelejtenek" beállni a buszöbölben a padka mellé.

A járatok szerintem so-so pontosak.

A sofőrök változóak. Van kőbunkó paraszt, aki kb. az arcunkba fújja a füstöt (!!!) a buszon, na nálam ez veri ki legjobban a biztosítékot. Fél napig hányingerem van, ha bármilyen járművön tömény cigifüstöt érzek. Nem beszélve a gyerekekről!

2013. aug. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Én nem sokat utaztam dkv-val, de akkor normálisak voltak a sofőrök, nem zavartatták magukat, ha hátul szálltam fel (volt bérletem), még előre is mutattam, h ha hátranéz, lássa, ezt a többi utas nem nagyon csinálta, bár én egri vok és nálunk így szokás (ha épp kinyitja a hátsóajtót is a sofőr, mert amúgy első ajtózás van). Volt, olyan h szaladtam a buszhoz, sikerült a hátsó ajtón épp felszállnom, de picit megütött az ajtó, a sofőr meg előrehívott. Azt hittem, nem látta h felmutattam a bérletem, vagy közelebbről is látni akarja, ehhez képest azt kérdezte, jól vagyok-e? Olyan is volt, h várakoztam a megállóban, megállt egy busz, nem volt rajta semmi szám, de mondta a sofőr h merre megy, kiderült h garázsjárat volt, de épp jó volt nekem. Ilyen rendes sofőrrel, aki megálljon garázsjárattal, még csak eggyel találkoztam, de ő mindig megáll.

Viszont volt olyan is, hogy láttam h ott van a busz a megállóban, gyorsan átszaladtam az úton, épp a busz szélvédője előtt 1 méterrel, már útközben elővéve a bérletemet. Átérve az első ajtó mellé, azt a sofőr szépen becsukta, rámnézett és elhajtott. Na, ekkor megjegyeztem a rendszámot, és panaszt tettem a volánnál, elnézést kértek, persze a sofőr érdekes módon semmire sem emlékezett. (ha épp már kifelé nézett, akk látnia kellett vna h ott futok át a busz előtt, ha meg az ajtó felé nézett, akk miért zárta be mégis az orrom előtt, mikor már rég a kezemben volt a bérlet, egyértelmű volt h fel akarok szállni. Szerencsére az ilyen bunkók elég ritkák.

2013. aug. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 TifannyASD válasza:
Megbotránkozó néhány sofőr viselkedése a DKV-nál! Én személyesen majdnem mindegyiket ismerem, és igazat adok azoknak akik mondták hogy vannak bunkó buszsofőrök! Egy buszsofőrt emiatt ki is rúgtak, egyet meg én rúgattam ki, mert vezetés helyett a nőket figyelte és feltűnően ,,udvarolt" nekik és nem csak Én panaszkodtam ez ügyben! Szóval a kirúgás jogos! Másrészt az ellenőrökkel nekem is meggyűlt a bajom! Bár nekik ez a dolguk, hogy minden kis apró dologba beleszóljanak! Ezért kapják a fizetést! Mondjuk én soha nem lennék ellenőr, mert őket senki se szereti! De persze vannak jó fej buszsofőrök! Nagyon sok olyat látok mikor szállnak fel első ajtónál és nagyba keresik a bérletüket a buszsofőr meg ilyet szól: Ó, hagyja csak! Bár ennek meg van a következménye is! Aki tényleg csak poénból kutakodik a kabát zsebébe vagy táskájába azon morfondírozva, vajon mikor szól hogy, hagyja nem kell felmutatni, vagy mikor nem figyel gyorsan hátramegy! Aztán jön egy csapat ellenőr és meg is büntették! :) Egyszer én is jártam így hogy nem volt bérletem, de adtak 2-2 ingyen buszjegyet mert kb az egész családom meg még egy jó pár ismerősöm ott dolgozik. De ha ez nem így lenne akkor valószínűleg megbüntettek volna! A jövőben még feszültebbek lesznek a DKV dolgozói az új villamos kidolgozás tervei miatt! Szóval ne számítsatok nagy kedvességre! Az elkövetkezendő hónapokba megszűnik pár járat és új villamosokkal fogják azt pótolni! Ja igen, és nagyon sok késés lesz! Kitartás! :D
2013. okt. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Sztyuii válasza:
100%

A legnagyobb mértékben támogatom a "kérdező" állításait.

Itt egy újabb eset 2013 novemberéből:

- Szabolcsból való vagyok jelenleg 18 éves srác. Egy velem egykorú osztálytársammal mentünk a DE nyílt napjára vonattal. Felszálltunk a buszra a középső ajtónál az állomáson lévő újságosnál vett vonaljegyekkel.

- Kb én másodrája jártam a DKV buszán, o.társam talán 1x.

- Mindketten próbáltuk az egyik- a másik oldalával érvényesíteni a jegyet, de semmilyen változás nem tűnt fel rajta.

- Kb. 1 perce lehettünk a buszon... és ránkrontott egy ellenőr, hogy "- Ne, ne.. nem most kell!"

- Sem a hangnem, sem a modor, de még az h elránt minket az érvényesítőtől is... Na az mindennek a teteje.

- Hiába magyaráztuk neki, hogy legyen elnéző tapasztalataink híján... de nem.. A válasz: " Mostmár úgyis mindegy!"

Szépen bevasalt tőlünk 3 vagy 4 ezer Ft-ot fejenként helyszíni bírságként.


Na mi ez ha nem embertelenség? De még az utasok passzivitása is felháborító... Ott volt ő is látta hogy mióta próbálkoztunk..

Véleményem szerint a DKV összesítve egy nagy kalap sz*r!!

2014. jún. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy így jártál! Mondjuk azt nem értem, hogy az utasok miért nem szóltak, én biztos nem hagytam volna szó nélkül.. Ellenőrökből vannak nagyon parasztok... Még évekkel ezelőtt történt, hogy egy alacsony, vézna ellenőr annyiban hagyta, hogy a nagydarab etnikumhoz tartozó embernek nem volt sem jegye, sem bérlete...Mindezek után 10 másodperccel megbüntetett egy iskolás kislányt, aki otthon hagyta a bérletét..Na, ott viszont lealázták az utasok az ellenőrt legalább. Szánalmas paraszt volt.
2014. jún. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!