Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek bunkó voltam?

Szerintetek bunkó voltam?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt utaztam IC-vel, vettem helyjegyet, és mikor le akartam ülni, láttam valaki más ül a helyemen...és szépen megkérdeztem hogy leülhetnék a SAJÁT helyemre?


És azt mondta hogy a barátnőjével szeretne beszélgetni, azért ült így és hogy odaadja nekem az ő helyjegyét, erre mondtam hogy én nem cserélek vele...(végig jártam az egész kocsit, nem akartam még a bőröndömmel átmenni egy másik vagonba).

Aztán nagy nehezen felállt a lány és leülhettem a helyemre.

A barátnője olyan mérgesen nézett rám, ahogy csak lehet és hallottam hogy kibeszéltek a mellette ülő rokonnal.


2012. szept. 8. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Embere válogatja, én ezen nem szoktam variálni, vagy leülök 1-2 üléssel arrébb, és ha vki megszólja, h a helyén ülök, akkor jelzem neki, h nem tudok a saját helyemen ül i, mert vki önkényesen elfoglalta, de jegyet semmi esetre sem cserélnék.
2012. szept. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem voltál bunkó. Az a Te helyed volt, azért adnak helyjegyet, hogy oda ülj, ahová kell. Vagy ha nem, akkor számolnod kell vele, hogy valaki érkezik arra a helyre.

Velünk is volt ilyen, direkt "harcoltam" a pénztárnál, hogy 4-en együtt egy 4-es asztalhoz üljünk le. Mert ugye alapból ezt a lehetőséget nem kínálják fel, aztán véletlenül aznapra adta ki a pótjegyeket, azt ki kellett cserélni ott helyben, tehát ezért volt a harc.

Erre megyünk a vonaton ott ül egy nő egy sráccal. Hát ők nem ülnek át. Mert nekik ez jó asztalnál ülni...De ők is készségesen odaadják az ő helyjegyüket, ami ráadásul külön kocsiba szól.

Nyilván nem mentünk bele, hogy szétbombázza a 4 fős társaságunkat már csak azért sem, mert direkt így kértük a jegyet.

Kértem szépen, hogy legyenek szívesek átülni a saját helyükre. Aztán ment a szájkarate, hogy nem így nem úgy meg amúgy is nekünk miért nem jó az ő helyük...

Végül mondtam semmi gond, majd jön a kalauz, és megkérjük őt, hogy segítsen.

Végül csak elvánszorogtak, de mi voltunk a szar szemét szaralak...


Vártam, hogy legközelebb pótjegy nélkül száll fel, és elszedi tőlünk azt is, mert nekik az jó :D

2012. szept. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltál bunkó. Az a bunkó, aki a helyedre ül. A moziban sem ülök le más helyére, csak mert onnan jobban látnám a filmet. Intézze úgy el, oldja meg, hogy egy helyre ülhessenek, vagy ha nem megy, ha nagyon beszélgetni akar a barátnőjével álljon oda mellé. Ha első alkalommal utaznék ( Még nem utaztam IC-én) én is nagyon meglepődnék, ha valaki a helyemen ülne. Másodszorra már felkészültebb lennék és lehet, hogy akkor már rugalmasabban kezelném a dolgot és lehet, hogyha olyan kedvem van és szépen megkérnek, akkor átülnék egy másik helyre ( A gáz , akkor lenne, ha ott is ülne valaki :-) Szóval jól tetted, hogy nem ültél át! :-)



Azért ledöbbentem, hogy ilyen esetek vannak, mint amit az előttem szóló írt. Én sem hagynám magam, elzavarnám a búbánatos p...ba az illetőket, ha elfoglalnák a helyünket és még nekik áll följebb. Főleg, hogy előtte, direkt úgy kértük a jegyet, hogy négyen egy helyre ülhessünk.

2012. szept. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem voltál bunkó. Aki csak úgy leül egy helyre (nem az övére), annak számolni kell azzal, hogy esetleg az a helyjegy is el van adva.


Ha azt látom, hogy bőven van még szabad hely az adott kocsiban, akkor esetleg leülök egy másik helyre, de ha tele van az egész, akkor odahívok egy kalauzt...

2012. szept. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!