Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A 11 éves lányomat elengedjem?...

A 11 éves lányomat elengedjem? Többi lent!

Figyelt kérdés
az iskolába menne 1 menne a hévvel meg 3 a busszal!szerintetek?megbízható!
2012. szept. 9. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést.
2012. szept. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
tanulj meg magyarul, utána válaszolunk
2012. szept. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pontosabban honnan - hova? Merre van az iskola? Melyi hev megallotol lenne pontosan? Bar en inkabb a volant valasztanam, ha tehetnem.
2012. szept. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem úgy értem hogy nem kicsi hozzá?
2012. szept. 9. 14:15
 5/9 anonim ***** válasza:

Jó, akkor leírom másképp:

Ez helytől függ!!!

Gondolom, ha csak 3 - 4 buszmegállónyira lenne, vagy külön iskolabusz vinné, akkor nem tennél fel ilyen kérdést.

De ha nagyon - nagyon nagy távról van szó, akkor az már más!

Szerintem folyamatosan szoktasd hozzá az egyedül léthez. Gondolok arra, hogy az utolsó 1 - 2 buszjáratra már menjen egyedül. Pár éven belül, már a HÉV-en is utazzon egyedül (de ez is, helyzettől függ).

2012. szept. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

11 évesen nem hiszem, hogy kicsi lenne hozzá.

Az ilyen gyerekekből lesznek később az életrevaló "srácok" nem a 16 évesen is autóval fuvarozott búra alatt nevelkedett gyerekekből. Mert tapasztalnak. Látnak. Kiismerik a várost. Stb.

Engem első osztályban is 1-2 hétig kísérgettek, utána kaptam egy kulcsot, kaptam pár intelmet és irány haza...

Felnőttem :)

2012. szept. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

# 6:

mekkora táv volt az iskola és a lakóhely között?

2012. szept. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3.-tól felfelé:Gyaloglás 500 m 4 trolimegálló, onnan villamossal 9, metróval még 3.


1-2.-os koromban még csak úgy 2-3 km gyalog.

2012. szept. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem 10 a nagy, 8,5 a kicsi.... Nekem is ez a dilemma, mert 3 villamosmegállóra + pici séta (vagy egy buszmegálló) lakunk a sulitól. Nem a gyerekekben nem bízom, hanem másokban... Nekem sem segített senki, amikor összetűzésbe keveredtem egy szipussal a villamoson, 3 férfi nézte, hogy lesz-e bunyó vagy sem...

Közben meg Svájcban ÓVODÁSOK!!! is mehetnek egyedül, felveszik a sárga mellénykéjüket és megállnak az autósok.


Aztán volt olyan, hogy a metró nem közlekedett, ezért a villamosok dugig voltak, nem lehetett felszállni, volt, hogy a buszra feltettem őket, hogy menjenek egyedül, erre karambolozott a busz...

Ahol átmegyünk van nyomógombos lámpa. Egyszer zöld volt, megálltak az autók, egy biciklis meg kivágódott közülük és úgy gondolta neki nem szól a piros lámpa.. Kis híján elcsapott.


Szóval nem a gyerek megbízhatatlan, hanem ez a környezet.


A nagy most kapott egy mobilt, általában kísérem őket, ha valami közbejön akkor felhívhat. Mindent nem tudok megoldani, de a forgalommal kapcsolatos dolgokat igen, meg engem is megnyugtat, ha rámcsörög, hogy rendben, beértünk...


Szóval azt döntsd el, hogy mennyire biztonságos arrafelé a közlekedés, abban az időpontban kik utaznak (pl. ha sok osztálytárssal, iskolába menő gyerekkel találkoztok, akkor az jó.

2012. szept. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!