Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A kérdés: Akkor most fizetnem...

A kérdés: Akkor most fizetnem kell, vagy nem?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy megbüntettek a buszon. Egy ismerőssel Szegeden voltunk,és együtt kértük a jegyet addig a megállóig,ahol ő leszállt. Én tovább mentem,de nekem attól a megállótól 20km-es bérletem volt addig a megállóig,ahol leszálltam.(Ami egyébként 19,8 km-re van attól,ameddig a jegyem szólt.) Az ellenőr abban a megállóban szállt fel a buszra,ameddig a jegyem szólt,de a jegy nem volt nálam,mivel annál volt,akivel együtt voltam Szegeden. Odaadtam a bérletet,ő pedig megkérdezte,hogy hol szálltam fel. Mondtam,hogy Szegeden,ő pedig elkérte a jegyet(ez már abban a buszmegállóban volt,ahonnan a bérletem már használhatom.) Nem volt megy a jegy,megbüntetett. Ja és azért is megbüntetett,amiért nem volt nálam egy igazolás,ami azt igazolja,hogy honnan hova szól a 20-km-es a bérletem. Na aztán felvette a jegyzőkönyvet,és megkérdezte,hogy mennyibe került a jegy,ami nincs nálam,én pedig válaszoltam,hogy 235 ft. Mondták,hogy majd mutassam be,és akkor nem kell fizetni,csak vmi minimális összeget. Én ennek megörültem,aláírtam a jegyzőkönyvet,és csak később tűnt fel,hogy az ellenőr ahhoz a részhez,ahova azt kell írni,hogy mennyibe került a jegy ami nem volt nálam,azt írta,hogy 280. Pedig 235-öt mondtam neki. Most attól tartok,hogy nem fogják elfogadni a jegyet,mert nem ugyan az összeg szerepel a jegyen,mint a jegyzőkönyvben. (a jegyzőkönyvben az szerepel,hogy a Hódmezővásárhely Tóalj u. nevű megállóban büntettek meg,a jegyem pedig pont odáig szól. A bérletem 20 km-es, és rá van írva,hogy Hódmezővásárhely és Mindszent közt lehet használni. És mivel igazolásom nincs,ezért nem tudom igazolni,hogy hol szálltam le Mindszenten,egy olyan helyen,ahová még jó a 20 km-es bérlet a Tóalj utcától számítva,vagy olyan helyen,ahová már 25-ös kell. )
2012. szept. 22. 21:19
 1/3 Napkiraly ***** válasza:
Gyík voltál,én alá nem írtam volna. Érvényes bérlettel vagyok és csá,az előbb szálltam fel. Ha nem így látta hát nem így látta,ez van, vegyen szemüveget és haladjon tovább mielőtt baj lesz.
2012. szept. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Napkirály: Akkor megbűnteti az igazolás hiánya miatt... Tehát a kérdező mindenképp szo.póágon volt, mert a bérlete sem volt hivatalosan érvényes meg ott az a jegyes mizéria is...


Kérdező, szerintem a jeggyel, bérlettel és a megcsináltatott vagy megkeresett igazolólappal menj be a volán irodába és ott próbáld ezt rendezni. Ez a tipikusan nem egyszerű esetek egyike, amibe mindenki mást lát bele...

2012. szept. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Napkiraly ***** válasza:
már csak az van, hogy bemegy és megpróbálja ledumálni bent, hátha valami csökkentett összegű büntetéssel elengedik. Hozzáálláskérdése, de a helyszínen sok múlik. Ha néha feltévedek a békávéra (negyedévente) és arra jár ilyen vérszívó (se jegyem, se bérletem), akkor elmagyarázom neki,hogy ez nem foglalkozás hanem aljadékság,szóval lehet tovább haladni és pampogni. Szerencsére közterületes formációban még nem láttam őket. Valami vidéki járaton lenne bérletem és rám szállna egy ilyen, biztos nézhetné hogy kit büntet meg
2012. szept. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!