Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Több mint 5 éves "tartozásokat...

Több mint 5 éves "tartozásokat" szeretnének behajtani rajtam a BKV-nál, mi a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Megbüntettek kb egy hónapja, és amikor bementem befizetni, közölték velem, hogy nem tehetem, mert van egy régi tartozásom. Lediktálták a diákigazolványszámot és a dátumot amikorra szól, majd szereztem igazolást róla a régi iskolámból, hogy más volt a diákigazolvány számom akkor. Majd betelefonáltam, ekkor újra a nevem alapján mondták ezt az egy tartozást. Erre tegnap kaptam egy levelet, miszerint 11 darab tartozásom van náluk, a nevem alapján, mind 2007-ben és egyikről sem kaptam levelet, mivel engem biztos nem büntettek meg. Hiába küldöm nekik az igazolást, és a valódi adataimat, azt erőltetik hogy menjek be megbeszélésre meg adategyeztetésre. Valaki járt már hasonlóan?? Mit tudok ilyenkor tenni? A mostani büntetésemet már átutaltam nekik, de azt mondták ez most "nyílt tétel"...
2012. okt. 5. 22:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
Mindenképpen menj egyeztetni velük, mert a végén már átadják ügyvédeknek az ügyet.
2012. okt. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az a vicces, hogy elvileg már ügyvédi irodánál, és behajtónál is voltak ezek az ügyek, de mivel elévültek, már nem követelik rajtuk keresztül...Viszont nem fogadják el elvileg a befizetésem, amíg a többit nem rendezem...Mellesleg nekem semmilyen levél nem érkezett erről, most küldenek csak levelet, hogy megadtam nekik a címem.
2012. okt. 5. 22:28
 3/16 anonim ***** válasza:
34%
Magyarországon 5 év az elévülési ideje minden bűncselekménynek, ha jól tudom.
2012. okt. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ez csak a szokásos szórakozásuk...

Ha van kedved (röhögni), akkor bemész hozzájuk egy ügyvéd társaságában.

Ha nincs kedved, akkor közöld velük, hogy lóf*sz a s*ggükbe, ui. nekik kell hitelt érdemlően igazolni (minden egyes követelésükről), hogy tértivevényes levélben bejelentették anno az igényüket. Tehát: küldjék csak meg szépen a részedre mind a követeléseket alátámasztó dokumentumokat (ajánlottan).

Ha ez megérkezett hozzád, akkor szépen átnézed őket, majd besétálsz a területileg illetékes rendőrkapitányságra, és feljelentést teszel ismeretlen tettes ellen csalás, valamint magánokirat-hamisítás miatt. (Ezzel vagy azt szívatod meg, aki a nevedben összeszedett ennyi büntetést, vagy - és ez az esélyesebb - azokat a mocskos hiénákat, "akik" a jutalékuk növelése miatt hamis adatokkal töltötték ki ráérő szabadidejükben a bírságolási blankettákat.

(sokan nem tudják ugyanis, hogy a hiénák százalékot és "fejpénzt" kapnak minden egyes "elkapott" bliccmen után, ezért előszeretettel cserélgetik egymás között a személyes adatokat.

Megtörtént eset: emberkének ellopták a személyijét, és egy buszon dobta el a tolvaj. Egy ellenőr találta meg. No, az illető két hónap alatt össze is szedett vagy 15 büntetést "bliccelés" miatt. Később persze kiderült, hogy nehezen bliccelhetett, ui. aznap jött haza egy 3 hónapos külföldi tartózkodásából, amikor ellopták a személyijét, és még aznap be is jelentette a rendőrségen... )

2012. okt. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen, jól tudod, 5 év, viszont elvileg van valami olyan önkormányzati rendelet, hogy nem fizethetem be a mostani tartozásomat, ha van régi.....
2012. okt. 5. 22:31
 6/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a tanácsot!!!! Mindenképpen élni fogok vele !!!!
2012. okt. 5. 22:32
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Én pontosan a hasonló szopatások elkerülése érdekében veszek inkább bérletet. Ennyit tényleg megér, hogy meglegyen a lelki békém :)
2012. okt. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
Csaknem valaki(k) ki akart(ak) szűrni veled, hogy a te neved és címedet adják meg?
2012. okt. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

> Ha van kedved (röhögni), akkor bemész hozzájuk egy ügyvéd társaságában.


Én így mondanám: Ha van kedved több pénzt ügyvédre költeni, mint a büntetés összege, akkor fogadj ügyvédet!

2012. okt. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

>> Én így mondanám: Ha van kedved több pénzt ügyvédre

>> költeni, mint a büntetés összege, akkor fogadj ügyvédet!


Számolgassunk csak:

11db büntetés 2007-ből, á' 8000 forint/db, annyi mint 88e.

Ugyanez az ottani ügyvédi "munkadíjjal" ~20600 forint/db, azaz ~226e, megfejelve kicsit több, mint 4 év késedelmi kamataival... végeredményben csak kicsit több, mint 300,000 forint.

Még mindig úgy látod, hogy drágább az ügyvéd? (mert akkor vagy nem vagy tisztában az árakkal, vagy igencsak vastagon fog a ceruzád...)

2012. okt. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!